Zwiedzanie rzymskiego Koloseum

"Colosseum" by Bengt Nyman - Wikipedia
„Colosseum” by Bengt Nyman – Wikipedia

Koloseum jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Włoch, a z pewnością jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli cesarstwa rzymskiego. Koloseum powinno być na szczycie trasy dla każdego pierwszego gościa w Rzymie. Znana również jako Flawiański Amfiteatr, ta starożytna arena była miejscem niezliczonych walk gladiatorów i krwawych walk dzikich zwierząt. Odwiedzający Koloseum mogą usiąść na trybunach i zobaczyć misterne podziemne korytarze amfiteatru i zapadnie – miejsca postojowe dla dawnych rozrywek.

Ponieważ Koloseum jest największą atrakcją w Rzymie, może być trudno zdobyć bilety do Koloseum. Aby uniknąć stania w długich kolejkach podczas wizyty w tym starożytnym miejscu, należy rozważyć zakup wcześniej biletów online  lub zakup Roma Pass lub Archeologica Card, która umożliwia wejście do Koloseum i innych zabytków za ryczałtową stawkę. Aby uzyskać więcej opcji zobacz nasz przewodnik na temat zakupu biletów do Koloseum w Rzymie z informacjami o biletach, wycieczkach i biletach online.

Ważne Informacje Dotyczące Bezpieczeństwa

Od kwietnia 2016 roku zaostrzono środki bezpieczeństwa w Koloseum. Wszyscy odwiedzający, w tym posiadacze biletów typu „skip the line” i uczestnicy wycieczki z przewodnikiem, muszą przejść kontrolę bezpieczeństwa, która obejmuje wykrywacz metalu. Linia bezpieczeństwa może być bardzo długa, z czasem oczekiwania jednej godziny lub dłużej, więc warto to zaplanować odpowiednio wcześniej. Plecaki, duże torebki i bagaż są zabronione wewnątrz Koloseum.

Koloseum – Informacje Turystyczne

Lokalizacja: Piazza del Colosseo. Metro linii B, przystanek Colosseo lub tramwaj linii 3.

Godziny otwarcia Koloseum: Czynne codziennie od 8:30 do 1 godziny przed zachodem słońca (tak więc czasy zamknięcia różnią się w zależności od pory roku), więc czasy zamknięcia wahają się od 16:30 zimą do 19: 15 W kwietniu do sierpnia. Ostatni wstęp jest godzinę przed zamknięciem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej w poniższej informacji. Zamknięte 1 stycznia i 25 grudnia oraz rano 2 czerwca (zwykle otwarte o 13: 30).

Bilety do Koloseum – ceny

Koloseum bilety wstępu: 12 euro za bilet, który obejmuje wejście na forum rzymskie i Palatyńskie Wzgórze, od 2015 roku. Bilety do koloseum są ważne przez 2 dni, z jednym wejściem do każdego z 2 miejsc (Koloseum i Forum Rzymskie/Wzgórze Palatyńskie). Wolny w pierwszą niedzielę miesiąca.

Informacja: (0039) 06-700-4261 Sprawdź aktualne godziny i ceny biletów na naszej stronie.

Koloseum bilety: ceny będą na bieżąco aktualizowane.

Informacje o Koloseum zwiedzanie

Dla bardziej kompletnej wizyty w Koloseum, można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, która obejmuje dostęp do lochów i górnych warstw, niedostępne dla publiczności z regularnych biletów. Zobacz, jak zwiedzić wszystkie Koloseum od góry do dołu, aby uzyskać szczegóły i wirtualny gość zarezerwować lochy i górne warstwy Koloseum tour przez Wybierz Włochy.

Uwagi: ponieważ Koloseum jest zwykle bardzo zatłoczone i pełne turystów, może być doskonałym miejscem dla kieszonkowców, więc należy podjąć środki ostrożności, aby zabezpieczyć swoje pieniądze i paszporty.

Add Comment