Najlepszy czas na odwiedzenie Wysp Galapagos

Wikipedia
Wikipedia

Dzięki obfitości dzikiej przyrody, ciepłym tropikalnym krajobrazom i dziewiczym wodom oceanicznym Wyspy Galapagos od dawna są miejscem dla poszukiwaczy przygód. W końcu, gdzie jeszcze można zobaczyć tańczące cycuszki niebieskoskrzydłe, wodne iguany pływać i gigantyczne żółwie morskie w ich naturalnym środowisku? Ale kiedy dokładnie jest najlepszy czas, aby odwiedzić Galapagos? Jak się okazuje, nie ma tak naprawdę złego momentu, i naprawdę sprowadza się to do tego, co chcesz robić, gdy tam jesteś.

Położone 620 mil od wybrzeża Ekwadoru Wyspy Galapagos znajdują się niemal bezpośrednio na równiku, co oznacza na ogół ciepłe temperatury przez cały rok. Ale, Wyspy również znajdują się w ścieżce Prądu Humboldta, który zasila stały strumień zimnej wody oceanicznej do regionu. Skutkiem tego są częste burze deszczowe w ciągu całego roku, choć niektóre Pory roku są lepsze od innych.

W przeciwieństwie do niektórych miejsc, decyzja, kiedy dokładnie wybrać się na Galapagos nie jest tak prosta, jak po prostu dowiedzieć się, która pora roku oferuje najlepszą pogodę. Najbardziej stabilne warunki panują między grudniem a majem, czyli wtedy, gdy większość ludzi ma tendencję do odwiedzania. Jeśli jednak chcesz nawiązać kontakt z pewnymi zwierzętami lub przebywać na wyspach podczas konkretnego wydarzenia skupiającego się na dzikiej przyrodzie, Data Twojej wizyty może ulec radykalnej zmianie.

Mając to na uwadze, oto, co musisz wiedzieć, zanim zarezerwujesz wycieczkę na wyspę Galapagos.

Pora Mokra (Grudzień-Maj)

Wyspy Galapagos są najcieplejsze od grudnia do maja każdego roku, z temperaturami na ogół sięgającymi 70 i 80 przez większość tego okresu. W tym samym czasie zwiększa się również Ilość opadów na wyspach, przynosząc bardziej intensywne burze, których czas trwania jest krótszy. Wiatry są na ogół spokojne, a niebo często czyste, z dużą ilością słońca do znalezienia.

Najbardziej ruchliwy sezon podróży w tym okresie przypada na okres od połowy grudnia do połowy stycznia, kiedy to tłumy w najbardziej popularnych miejscach dzikiej przyrody na wyspach mają tendencję do puchnięcia. Jeśli chcesz odwiedzić Galapagos o tej porze roku, zaplanuj rezerwację zakwaterowania, wycieczki i przelot na początku, aby uniknąć nieoczekiwanych problemów. Spodziewaj się zapłacić trochę więcej za podróż w tym przedziale czasowym, jak również, popyt znacznie wzrasta.

Pora Sucha (Czerwiec-Listopad)

Nazywanie okresu pomiędzy czerwcem a listopadem na Galapagos „porą suchą” jest nieco błędnym określeniem. Podczas gdy cięższe burze zdecydowanie występują w innych miesiącach roku, okres ten charakteryzuje się również dni wypełnione mżawką i małym nasłonecznieniem. Zimne, stałe wiatry z południa obniżają średnią temperaturę do 60 i 70 stopni, co sprawia, że czasami jest wilgotno i chłodno.

Pomimo tych warunków, pora sucha jest popularnym czasem odwiedzania Galapagos. W rzeczywistości, od połowy czerwca do początku września, Wyspy mogą być bardzo zatłoczone z podróżnikami z całego świata schodząc do regionu. Jeśli twoje plany są do odwiedzenia w tym przedziale czasowym, upewnij się, że twój plan podróży zorganizowany wcześniej i nie spodziewaj się znaleźć zbyt wiele okazji. Wysoki popyt oznacza, że nie ma zbyt wielu wolnych miejsc pracy.

Sezonowe Atrakcje Przyrodnicze

Unikanie złej pogody i duże tłumy nie są jedynymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy rezerwacji przygody na Galapagos. Rzeczy, które chcesz zobaczyć i zrobić, gdy nie może dyktować najlepszy czas, aby odwiedzić, jak również, zwłaszcza jeśli twoim celem jest świadkiem niektórych działań związanych z dziką fauną i florą.

Na przykład, jeśli chcesz być świadkiem światowej sławy cycuszki z niebieskimi stopami biorą udział w ich taniec godowy, najlepszy czas, aby udać się na Galapagos jest w porze suchej. Z drugiej strony, jeśli spotting dziecko lwy morskie lub żółwie jest wysoko na liście działań, będziesz chciał iść w trakcie sezonu mokrego zamiast. Wiedza, czego chcesz doświadczyć z wyprzedzeniem, może pomóc Ci zdecydować, kiedy dokładnie powinieneś pójść.

Sezon Mokry

Najważniejsze wydarzenia związane z dziką fauną w okresie od grudnia do maja obejmują dużą liczbę żółwi zielonych w okolicy, a także początek sezonu testowego iguany morskiej. Galapagos to jedyne miejsce na świecie, gdzie można zobaczyć pływające legwany, które mogą być bardzo aktywne we wczesnych miesiącach roku.

Do innych imprez zwierzęcych w porze wilgotnej zalicza się przybycie na wyspę dużej liczby albatrosów falujących. Niemal cała światowa populacja tych ptaków przybywa na to miejsce wiosną na coroczny okres godowy, podczas gdy kormorany Galapagoskie również rozpoczynają w tym czasie sezon lęgowy.

Sezon Suchy

Pora sucha ma własne podkreślenie dzikiej przyrody, które sprawiają, że to kuszący czas dla podróżników, aby odwiedzić zbyt. Na przykład wiele ptaków z Galapagos zaczyna wylęgać swoje jaja po wiosennym sezonie lęgowym, co oznacza, że o tej porze roku w gniazdach można znaleźć wiele różnych piskląt. Ponadto, różne gatunki flamingów na wyspach rozpoczynają swój skomplikowany rytuał godowy, który może być zabawne i interesujące do świadkiem, jak również.

Wrzesień jest szczególnie pracowitym okresem na Galapagos, ponieważ dwa z bardziej popularnych gatunków zwierząt wkraczają także w pory lęgowe. Zarówno lokalne lwy morskie, jak i pingwiny z Galapagos są niezwykle aktywne w tym konkretnym miesiącu, co sprawia, że jest to jeden z najlepszych czasów, aby tam być.

Nurkowanie i snorkeling

Nurkowanie i snorkeling to popularne zajęcia na Wyspach Galapagos o każdej porze roku, przy czym większość ludzi zakłada maskę i płetwy, aby w pewnym momencie podczas swojej wizyty zanurzyć się w wodach Oceanu. Ale, przybycie Prądu Humboldta w porze suchej sprawia, że to najlepszy czas odwiedzić, jeśli chcesz optymalnego nurkowania lub snorkeling. To dlatego, że prąd niesie ze sobą szeroki wachlarz życia morskiego, a większość tych gatunków przyciąga bogate w składniki odżywcze wody Galapagos. Liczba oceanicznych stworzeń, które można znaleźć na morzu w tym okresie gwałtownie wzrasta, co sprawia, że wszystko wokół lepsze doświadczenie dla nurków.

Add Comment