Na terenie Warszawy znajduje się mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc, do których można się wybrać ze swoją drugą połówką i ciekawie spędzić czas poza domem we dwoje. Są takie, gdzie można spędzić popołudnie lub wieczór, ale i te, w których warto zostać przez cały dzień. Długi spacer po parku, zwiedzanie muzeów, romantyczna kolacja, a może odpoczynek z widokiem na Warszawę? Gdzie w stolicy można znaleźć najlepsze atrakcje dla par?
Spis treści artykułu
- 1 Stare Miasto – zwiedzanie centrum Warszawy
- 2 Odpoczynek na Saskiej Kępie
- 3 Oryginalne pomysły na spędzenie czasu we dwoje
- 4 Najpiękniejsze tereny spacerowe w Warszawie
- 4.1 Łazienki Królewskie (Ujazdów)
- 4.2 Park Skaryszewski (Praga-Południe)
- 4.3 Park Ujazdowski (Śródmieście)
- 4.4 Osiedle Jazdów (Śródmieście)
- 4.5 Osiedle Przyjaźń (Bemowo)
- 4.6 Ogród Saski (Śródmieście)
- 4.7 Ogród Krasińskich (Muranów)
- 4.8 Ogród w Wilanowie (Wilanów)
- 4.9 Multimedialny park fontann (Nowe Miasto)
- 4.10 Bulwary Wiślane
- 5 Najciekawsze warszawskie muzea
- 5.1 Centrum Nauki Kopernik (Wybrzeże Kościuszkowskie 20)
- 5.2 Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 28–42)
- 5.3 Muzeum Powstania Warszawskiego (Grzybowska 79)
- 5.4 Muzeum Polin (Mordechaja Anielewicza 6)
- 5.5 Narodowe Muzeum Techniki (Plac Defilad 1, Warszawa)
- 5.6 Muzeum Polskiej Wódki (Plac Konesera 1)
- 5.7 Interaktywne Muzeum Flipperów (Kolejowa 8A)
- 5.8 Świat Iluzji (Rynek Starego Miasta 21)
- 5.9 Muzeum Neonów (Mińska 25)
- 6 Nietypowe miejsca z widokiem na Warszawę
- 7 Warszawa – gdzie zjeść kolację we dwoje?
Stare Miasto – zwiedzanie centrum Warszawy
W Warszawie jest naprawdę wiele opcji spędzania wolnego czasu, szczególnie w grupie lub we dwoje. Na każdym kroku można natknąć się na ciekawe muzea, miejsca z oryginalnymi atrakcjami i punkty widokowe, a przytulnych kawiarni, barów i restauracji jest w mieście z roku na rok coraz więcej.
Przechadzka po Rynku Starego Miasta i sąsiadujących z nim ulicach oraz odkrywanie nieznanych miejsc może być świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Do najciekawszych atrakcji Starego Miasta można zaliczyć między innymi:
- Salę Koncertową Fryderyk z możliwością prywatnego koncertu fortepianowego z muzyką Fryderyka Chopina,
- Kameralne Kino Syrena,
- Zamek Królewski z Placem Zamkowym,
- Warszawski Barbakan,
- Ulicę Świętojańską i Ulicę Piwną,
- zaułek na Ulicy Kamienne Schodki
- Szlak Kulturalnych Piwnic Starego Miasta – odrestaurowane, staromiejskie piwnice, których chłodne wnętrza pokazują dzieje Warszawy.
Wieczorem można wybrać się na romantyczną kolację do jednej z wielu restauracji w pobliżu rynku. Idealnym miejscem będzie lokal z widokiem na Pałac Kultury i Nauki oraz rozświetlone wieżowce. Takie atrakcje zapewniają przede wszystkim restauracje na wysokościach:
- Glorietta przy Krakowskim Przedmieściu,
- restauracja Fusion w hotelu Westin,
- restauracja Concept 13 na dachu Domu Handlowego Vitkac przy Ul. Brackiej 9,
- Panorama Sky Bar na 40 piętrze Hotelu Marriot – najwyżej położona restauracja w Polsce,
- Moonsfera na dachu Centrum Olimpijskiego.
Po kolacji i spacerze po starym mieście wieczór można zakończyć przechadzką Traktem Królewskim, który o każdej porze dnia zapewnia wspaniale widoki albo wybrać się na wieczorny rejs po Wiśle z drinkiem lub lampką szampana.
Odpoczynek na Saskiej Kępie
Alternatywą dla często zatłoczonego i głośnego Starego Miasta może być Saska Kępa – tutaj dla odmiany jest bardzo cicho i spokojnie, co w Warszawie jest rzadkością. Dzielnica jest też znana z pięknej architektury i dużej ilości zieleni. Spacerując tutejszą Ulicą Francuskią naprawdę można poczuć się jak we Francji, a przy okazji warto wstąpić do słynnej restauracji Francuska 30 i zjeść śniadanie lub wypić pyszną kawę z kolorowymi parasolkami nad głową.
Oryginalne pomysły na spędzenie czasu we dwoje
Poszukując pomysłów na wspólne spędzenie czasu warto rozważyć także mniej oczywiste opcje. Jedną z nich może być wizyta w perfumerii Mo61 Perfume Lab. Jest to pierwsze i jak do tej pory jedyne miejsce w Polsce, gdzie można stworzyć własny, spersonalizowany zapach perfum pod okiem wykwalifikowanych perfumiarzy. Samodzielnie skomponowane perfumy do wspaniały prezent zarówno dla niej, jak i dla niego. Kolejnym ciekawym pomysłem jest Dine in the Dark, czyli kolacja w ciemności – świetny sposób, aby zwykłą kolację zamienić w zabawę. Bez wzroku podczas posiłku wyostrzają się wszystkie pozostałe zmysł, co będzie wyjątkowym doznaniem. Ciekawym pomysłem na zwiedzanie Warszawy może być poszukiwanie ukrytych w bocznych uliczkach lokali typu „speakeasy”. Są to miejsca nawiązujące do lokali z czasów amerykańskiej prohibicji, zazwyczaj nie mają szyldów i przeważnie serwują pyszne drinki.
Najpiękniejsze tereny spacerowe w Warszawie
Romantyczny spacer we dwoje zawsze jest dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy pogoda dopisuje – nic nie kosztuje, nie wymaga organizacji i pozwala spędzić czas na świeżym powietrzu, a przy okazji zwiedzić miasto. Warszawa ma sporo pięknych miejsc idealnych na spacer, w ostatnich latach warszawskie parki zyskują na popularności i dotyczy to zarówno mieszkańców, jak i osób odwiedzających Warszawę. Które z nich są największe i najpiękniejsze?
Łazienki Królewskie (Ujazdów)
Rozległe tereny zielone Łazienek Królewskich to zespół pałacowo-ogrodowy z XVIII wieku, wejście na teren ogrodów jest płatne, ale miejsca do spacerów jest tutaj pod dostatkiem. Znajdują się tu: Ogród Królewski, Ogród Romantyczny, Ogród Modernistyczny i Ogród Japoński – razem zajmują powierzchnię 76 hektarów. Dookoła również jest mnóstwo terenów zielonych, więc można zorganizować piknik w Łazienkach Królewskich lub po prostu usiąść w cieniu i podziwiać najpiękniejszy park w stolicy. Od maja do września, w każdą niedzielę przy pomniku Chopina odbywają się koncerty muzyki chopinowskiej – koncertu można wysłuchać zupełnie za darmo, siedząc na trawie przy fontannie.
Sprawdź podobne artykuły:
Park Skaryszewski (Praga-Południe)
Kolejną opcją jest popołudniowy spacer po spokojnych alejach w Parku Skaryszewskim, który z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom przyrody. Park jest jedną z największych zielonych enklaw w Warszawie i poza rozmiarami zachwyca różnorodnością. Poza klasycznymi parkowymi alejkami pośród drzew jest tu kilka sztucznych stawów, wodospad, rozarium i zielone wzgórza idealne na piknik. Jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Parku Skaryszewskim jest jezioro, przy którego brzegu można usiąść i odpocząć w ciszy i spokoju.
Park Ujazdowski (Śródmieście)
Park Ujazdowski to niewielki, ale piękny, zabytkowy park ze stawem. Znajduje się w samym sercu warszawskiego śródmieścia i jest jednym ze staranniej pielęgnowanych. Ze względu na położenie może być idealnym miejscem np. na krótką przechadzkę po obiedzie lub kolacji.
Osiedle Jazdów (Śródmieście)
Dość nietypową zieloną enklawą w Warszawie jest Osiedle Jazdów z aleją Marzycieli i aleją Ogrodników, które znajduje się na tyłach Parku Ujazdowskiego. To ciche, zielone i nieco dzikie miejsce o wyjątkowym klimacie – zamiast przystrzyżonych trawników i kwiatowych klombów są tą polne kwiaty, drzewa owocowe i ścieżki, a także nietypowe na tak duże miasto osiedle drewnianych domków. Jest tu bardzo swojsko i bardzo fotogenicznie o każdej porze roku.
Osiedle Przyjaźń (Bemowo)
Kolejnym wyjątkowym miejscem na mapie Warszawy jest teren Osiedla Przyjaźń na Bemowie z zabytkowymi, drewnianymi domami z lat 50., a wizyta tu jest niczym podroż w czasie. Dawniej było to osiedle robotnicze dla budowniczych Pałacu Kultury i Nauki, a obecnie drewniane budynki zamieszkują studenci i pracownicy pobliskiej uczelni. Mimo położenia pośrodku miejskiej dżungli nie słychać tu szumu miasta, a sielski klimat i ogrom zieleni pozwalają się wyciszyć i odpocząć.
Ogród Saski (Śródmieście)
W centrum Warszawy znajduje się również przepiękny Ogród Saski, czyli dawny park pałacowy, a dziś jedno z popularniejszych miejsc wypoczynku mieszkańców i turystów. Spacerując parkowymi alejkami w cieniu starych kasztanowców, można podziwiać liczne barokowe rzeźby, pomniki i ogromną, zabytkową fontannę.
Ogród Krasińskich (Muranów)
W centrum miasta jest jeszcze jeden zabytkowy i piękny park, to Ogród Krasińskich w Śródmieściu, który wiosną i latem tętni życiem. Jest dużo zieleni, wiele ścieżek spacerowych i miejsce do odpoczynku w cieniu. Będąc tu, warto zajrzeć także do wnętrza Pałacu Krasińskich – jednej z najpiękniejszych miejskich rezydencji i przykładu przedwojennej zabudowy.
Ogród w Wilanowie (Wilanów)
Równie urokliwym miejscem są wilanowskie ogrody należące do zespołu pałacowo-parkowego. Na powierzchni 45 hektarów jest tak naprawdę kilka oddzielnych ogrodów i parków, a w nich wiele spokojnych, zacienionych alejek i ukwieconych rabat. Jest tu także piękny ogród różany i oranżeria pełna egzotycznych roślin, a w dawnej ujeżdżalni pałacowej mieści sie najstarsza wystawa plakatu na świecie z dziełami takich artystów jak Andy Warhol czy Pablo Picasso. W okresie zimowym na pałacowych błoniach uruchamiany jest Królewski Ogród Światła z licznymi iluminacjami świetlnymi – wspaniała scenografia na randkę i okazja do zrobienia wspólnego zdjęcia. Po przeciwnej stronie ulicy mieści się niewielki „mostek zakochanych” z miejscem na zawieszenie kłódki.
Multimedialny park fontann (Nowe Miasto)
Nieopodal Ogrodu Krasińskich, tuż przy brzegu Wisły znajduje się kolejne fajne miejsce warte odwiedzenia – szczególnie w sezonie wakacyjnym. To kompleks fontann, które w połączeniu z muzyka i efektami świetlnymi dają po zmroku wspaniałe przedstawienie.
Bulwary Wiślane
Okolice warszawskich Bulwarów Wiślanych to popularne tereny rekreacyjne z kilkukilometrową promenadą wzdłuż brzegu Wisły. To świetne miejsce na spacer czy przejażdżkę rowerem, ale są tu też inne atrakcje np. plaża z wiklinowymi koszami i widokiem na Wisłę, kluby i beach bary z leżakami czy przystań kajaków i statków wycieczkowych. Latem regularnie odbywają się tu koncerty pod gołym niebem i wieczory tematyczne.
Najciekawsze warszawskie muzea
Wśród najciekawszych i najliczniejszych atrakcji Warszawy znajdują się liczne wystawy i muzea, które pojawiają się niczym grzyby po deszczu – mowa tu nie tylko o wystawach, czy muzeach sztuki i historii. Wielbiciele zwiedzania i odkrywania nieoczywistych miejsc z pewnością będą usatysfakcjonowani. Które z warszawskich muzeów są warte odwiedzenia?
Centrum Nauki Kopernik (Wybrzeże Kościuszkowskie 20)
Warszawskie Centrum Nauki Kopernik jest prawdopodobnie najpopularniejszym muzeum w Mieście, choć ta nazwa może być tu bardzo myląca. Wewnątrz nie ma oszklonych gablot, są za to strefy eksperymentalne z licznymi eksponatami, które wręcz wymagają od zwiedzających interakcji. To miejsce, w którym przy każdej kolejnej wizycie można spodziewać się innych atrakcji. Tuż obok znajduje się budynek planetarium, gdzie poza obserwacją gwiazd i kosmosu możliwe jest np. wysłuchanie koncertu muzyki klasycznej pod rozgwieżdżonym niebem. „Koncerty pod gwiazdami” zazwyczaj odbywają się w piątki w trakcie wakacji.
Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 28–42)
Odwiedziny Muzeum Warszawy są jak wizyta w przedwojennej Warszawie. Jest o tyle nietypowe, że nie mieści się w jednym budynku, ale w kilku, w większości we wnętrzach zabytkowych, warszawskich kamienic. W każdym z tych miejsc prezentowane są bogate zbiory związane z historią Warszawy. Można je podziwiać w 11 połączonych ze sobą kamienicach stojących przy rynku Starego Miasta. Warto zaplanować odwiedziny w czwartek, wtedy zwiedzanie jest bezpłatne.
Muzealne ekspozycje znajdują sie też w kilku innych miejscach:
- Muzeum Warszawskiej Pragi (Ul. Targowa 50/52) z makietą dzielnicy, eksponatami i fotografiami z czasów przedwojennych, archiwum historii mieszkańców oraz tarasem widokowym na dachu, z którego widoczna jest cała warszawska Praga i prawy brzeg Wisły;
- Muzeum Woli (Ul. Srebrna 12) z tajemniczym Gabinetem Wolskim, w którym można poznać wielowątkową historię Warszawy i samej Woli dzięki fotografiom, ekspozycjom i archiwalnym dokumentom;
- Muzeum Farmacji (Ul. Piwna 31/33) ze zrekonstruowanym wnętrzem dawnej apteki, historiami leków, trucizn i narkotyków oraz Antoniny Leśniewskiej – jednej z pierwszych na świecie farmaceutek;
- Muzeum Drukarstwa (Ul. Ząbkowska 23/25) z wyjątkowymi zabytkami sztuki drukarskiej, edytorskiej, graficznej i introligatorskiej oraz maszynami i przyrządami, których używali dawniej drukarze;
- Centrum Interpretacji Zabytku (Ul. Brzozowa 11/13), gdzie można zobaczyć fragmenty miejskich murów oraz poznać szczegóły zniszczenia i odbudowy Warszawy, a także historię serca stolicy, którym jest Stare Miasto;
- Korczakianum (Ul. Jaktorowska 6) opowiadające o życiu i działalności Janusza Korczaka – warszawskiego działacza społecznego;
- Miejsce Pamięci Palmiry (Palmiry pod Warszawą) upamiętniające ofiary masowych niemieckich egzekucji przeprowadzanych na terenie Puszczy Kampinoskiej w czasie II wojny światowej;
- Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy (Ul. Wolska), czyli dwa pawilony poświęcone wszystkim, którzy oddali swoje życie w powstaniu warszawskim w 1944 roku.
Muzeum Powstania Warszawskiego (Grzybowska 79)
Chcąc jeszcze bardziej zagłębić się w historię Warszawy, warto wybrać się do jednego z najnowszych muzeów w mieście, czyli Muzeum Powstania Warszawskiego. W całym budynku, jego podziemiach oraz otaczającym go parku można obejrzeć ekspozycje związane z najbardziej krwawym wydarzeniem w dziejach Warszawy.
Muzeum Polin (Mordechaja Anielewicza 6)
Kolejnym ciekawym miejscem jest Muzeum Polin, czyli Muzeum Historii Żydów Polskich. Przedstawione są tu losy wielu postaci żydowskiego pochodzenia, a także przeszłość i współczesna kultura żydowska.
Narodowe Muzeum Techniki (Plac Defilad 1, Warszawa)
Charakterystyczny budynek Pałacu Kultury i Nauki wznoszący się dumnie w sercu stolicy to dziś przede wszystkim symbol Warszawy. Owszem, można podziwiać go z zewnątrz, lecz fasada to nie wszystko co ma do zaoferowania – warto odwiedzić także wnętrze. W środku mieści się między innymi Narodowe Muzeum Techniki, a w nim eksponaty dotyczące rozwoju technologii w Polsce. Można tu obejrzeć np. wystawę motoryzacji czy gier i komputerów, a także najpopularniejsze polskie wynalazki i wiele więcej.
Muzeum Polskiej Wódki (Plac Konesera 1)
Warszawa jest jedynym miejscem na świecie, gdzie działa muzeum wódki, a konkretniej Muzeum Polskiej Wódki. To wyjątkowe miejsce powstało w zabytkowych budynkach dawnego Zakładu Rektyfikacji i można w nim obejrzeć wystawy poświęcone historii produkcji oraz wydarzenia XIX-wiecznej wytwórni najpopularniejszego polskiego trunku.
Interaktywne Muzeum Flipperów (Kolejowa 8A)
„Pinball Station” znajduje się nieopodal stacji metra stacji „Rondo Daszyńskiego”, a wizyta tu będzie nie lada frajdą dla wielbicieli gier. Wewnątrz znajduje się prawie 100 automatów do gier, a najstarsze egzemplarze pochodzą z lat 30. XX wieku. Wszystkie automaty są odnowione i sprawne, więc można je nie tylko oglądać, ale też na nich grać.
Świat Iluzji (Rynek Starego Miasta 21)
Świat Iluzji jest magicznym wnętrzem z interaktywnymi atrakcjami – w takim miejscu w każdym obudzi się wewnętrzne dziecko. Są tu barwne tła do selfie, efekty świetlne, niezwykłe pokoje luster i pomieszczenia pełne złudzeń optycznych, którymi można oszukać umysł.
Muzeum Neonów (Mińska 25)
Wystawa Neonów to pierwsze takie miejsce w Polsce i jedno z niewielu na świecie. Działa od dekady u umożliwia obejrzenie kolekcji około stu powojennych reklam świetlnych, które w wielu przypadkach były dziełem wybitnych artystów i grafików. Neony są odnowione, sprawne i wspaniale wyeksponowanych
Nietypowe miejsca z widokiem na Warszawę
Jak przystało na duże miasto odwiedzane licznie przez turystów, Warszawa ma kilka punktów widokowych, z których można zobaczyć miasto w całej okazałości. Gdzie ich szukać?
Pałac Kultury i Nauki
Najpopularniejszym punktem widokowym w Warszawie jest oczywiście Pałac Kultury i Nauki. Taras widokowy znajduje się na 30 piętrze budynku, na wysokości 114 metrów. Jest wyposażony w teleskopy i roztacza się z niego niepowtarzalny, panoramiczny widok na całe miasto, który na każdym zrobi ogromne wrażenie. Na górę wjeżdża się windą, a wcześniej trzeba kupić bilet wstępu (aby uniknąć kolejek, warto to zrobić online). Bilet kosztuje około 20-25 złotych, a taras jest czynny codziennie od godziny 9:00 do 20:00.
Stadion Narodowy
Drugim kultowym już miejscem w Warszawie jest okrągły, rozświetlony budynek Stadionu Narodowego – tutaj również znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta.
Dach Planetarium
Doskonałe widoki na Warszawie roztaczają się także z ogrodu stworzonego na dachu Planetarium. Poza widokiem na miasto znajdują się tu liczne ścieżki spacerowe i sporo roślinności.
Skyfall Warsaw
Plac Europejski w Warszawie jest najmłodszym placem w mieście i jest znany głównie z nowoczesnych wieżowców. Jednym z nich Warsaw Unit, gdzie na 46 piętrze powstała pierwsza w Europie i jedna z nielicznych na świecie, całkowicie przeszklona platforma widokowa. Z wysokości prawie 200 metrów można podziwiać panoramę całej Warszawy. Skyfall to obecnie najwyższy taras widokowy w kraju.
Ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego
Kolejne nieoczywiste miejsce, o którym nie każdy wie, to Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, a konkretniej jej ogrody. Obszar ogrodów BUWu składa się z dwóch części – pierwszą jest część dachowa o powierzchni 2000 metrów kwadratowych, a druga to zielone tereny otaczające bibliotekę zajmujące obszar 15000 metrów kwadratowych.
Na uwagę zasługuje szczególnie część znajdująca się na dachu – jest tu jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w całej Europie. Wizyta na dachu BUW to świetny pomysł na spędzenie popołudnia lub wieczoru, a wejście jest całkowicie darmowe. Można tu nie tylko podziwiać bogactwo roślin, ale też pospacerować lub odpocząć z widokiem na miasto.
Kopiec Powstania Warszawskiego
Sztucznie usypane, zielone wzgórze na Mokotowie to przede wszystkim pomnik zburzenia i odbudowę Warszawy, a też doskonale miejsce do odpoczynku i spacerów. Przy okazji szczyt wzniesienia jest wspaniałym punktem widokowym, z którego roztacza się widok na niemal całe miasto.
Dzwonnica Kościoła Świętej Anny
Na Krakowskim Przedmieściu, tuż przy Placu Zamkowym stoi niepozorny kościół Świętej Anny, a z jego dzwonnicy roztacza się jeden z najlepszych widoków w Warszawie. Widać stąd Starówkę w całej okazałości oraz cały prawy brzeg Wisły.
Warszawa – gdzie zjeść kolację we dwoje?
Warszawa ma niezliczoną ilość restauracji, więc znalezienie miejsca na wspólną kolację nie powinno być zbyt trudne. Czasami warto jednak poświęcić chwilę na znalezienie wyjątkowego miejsca, na szczęście w Warszawie jest takich kilka.
Fabryka Norblina
Miejsce o tajemniczej nazwie Fabryka Norblina to obiekt przesiąknięty historią i jedyne takie miejsce w Warszawie. Kompleks ceglanych budynków stoi w sercu warszawskiej Woli od ponad 200 lat i zajmuje powierzchnię prawie 2 hektarów. W czasach świetności w budynkach działała fabryka metalu jednak po wielu wzlotach i upadkach zbankrutowała na początku XXI wieku. Po wykupieniu budynków i ich rewitalizacji, wewnątrz można odnaleźć liczne atrakcje. Powstały tu między innymi cztery hale w loftowym stylu, w których funkcjonuje kilkadziesiąt lokali gastronomicznych.
Są tu wyjątkowo klimatyczne bary, restauracje i kawiarnie – niektore z muzyką na żywo, jest też wyjątkowa galeria multimedialna i kameralne kino w butikowym stylu, z wygodnymi sofami i obsługą kelnerską.
Część kompleksu wciąż zajmuje 1o budynków pofabrycznych, a w nich obszar muzealny z kilkoma ścieżkami zwiedzania, dawnymi maszynami, kolekcją produkowanych w fabryce platerów-norblinianów i możliwością poznania historii oraz podziwiania architektury budynków dawnej fabryki. Na dachu Fabryki Norblina mieści się z kolei niewielki punkt widokowy z widokiem na cały kompleks, ciekawostką są specjalne lunety, dzięki którym można zmienić rzeczywisty wygląd fabrycznego terenu na jego widok sprzed lat.
Hala Koszyki
Świetnym miejscem na wspólny obiad lub kolację jest również Hala Koszyki – piękny budynek w secesyjnym stylu wzniesiony na początku XX wieku. Wbrew pozorom nie jest to tylko hala targowa, ale wyjątkowe miejsce, gdzie w otoczeniu odnowionych, zabytkowych wnętrz można wpaść na obiad lub kolację, latem wypić orzeźwiającego drinka, a zimą rokoszować się aromatycznym grzanym winem.
W okresie wakacyjnym w hali regularnie odbywają się też bezpłatne koncerty muzyki klasycznej, a w każdy poniedziałek działa kino plenerowe – koncert lub seans na świeżym powietrzu też może być świetnym sposobem na spędzenie czasu we dwoje.
Nocny Market
Nocny Market to kolejne wyjątkowe miejsce dla wielbicieli poznawania nowych smaków. Targ pełen budek z jedzeniem działa w sezonie wakacyjnym na terenie dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna. Opuszczone perony w weekendy zamieniają się w miejsce tętniące życiem, gdzie można skosztować dań z różnych zakątków świata.
Tajemniczy Ogród na Wilanowie
Obok Pałacu w Wilanowie od lat działa restauracja Wilanów, na jej tyłach natomiast znajduje się ogromna przestrzeń otoczona drzewami i pięknie oświetlona. Tajemniczy Ogród, czyli restauracja na świeżym powietrzu to miejsce piękne i smaczne – idealne na randkę.