Uluru – spektakularne czerwone skały

"Uluru" by Huntster - Wikipedia
„Uluru” by Huntster – Wikipedia

7 Najlepszych rzeczy do zrobienia w Ayers Rock, Australia

Ayers Rock – lub Uluru, jak to jest znane aborygeńskich właścicieli ziemi-jest jednym z najbardziej ikonicznych zabytków Australii. Znaleziona w środku czerwonego piaszczystego pustkowia na Terytorium Północnym Skała Uluru / Ayers jest święta dla Aborygenów. Mówi się, że czerwone Centrum, obszar wokół Alice Springs, gdzie spotkasz Uluru, jest duchowym epicentrum Australii.

W 1993 roku przyjęto politykę, która dopuszczała oficjalne nazwy składające się zarówno z tradycyjnego aborygeńskiego nazwiska, jak i nazwy angielskiej. W 1993 roku rock został przemianowany na Ayers Rock / Uluru, a kolejność podwójnych nazw została oficjalnie zmieniona na Uluru/Ayers Rock w 2002 roku.

Skała Uluru to coś więcej niż wielki głaz i powinna być na twojej liście must-see Australia. Istnieje wiele rzeczy do zrobienia, gdy jesteś tam od wędrówki wokół skały do nauki o kulturze Aborygenów.

Istnieją unikalne miejsca pobytu w tym szczególnym miejscu, które wydają się wtapiać w wydmy i formacje skalne. W Ayers Rock Resort, będziesz doświadczyć Świętej skały i wszystkie jego cuda poprzez niektóre z ich kurortu oparte doświadczenia i wycieczki.

Na pustyni kładzie się nacisk na kulturę tubylczą. Jednak Hotel oferuje udogodnienia w kurorcie z rozległym basenem wyłożonym gumtree oraz nowoczesną jadalnię, bar i salon, gdzie można delektować się koktajlami, muzyką i daniami kuchni lokalnej. W pustynnej galerii Mulgara prezentowana jest rodzima Sztuka i kultura. A po dniu wędrówki po pustyni red rock, można skorzystać z jednego z zabiegów Red Ochre Spa.

Najbardziej unikalny hotel w obszarze kurortu jest Długość 131° z 15 namiotów glamping wraz z king-size łóżka, które twarz Uluru Rock dla niesamowitego widoku wschodu słońca nad świętym czerwonym skale.

1. Podziwiaj sam rozmiar skały

Kiedy widzisz kamień Uluru na zdjęciach, trudno sobie wyobrazić rozmiary tego naturalnego zjawiska. Jako jeden z największych monolitów na świecie, skały Uluru wznoszą się ponad 300 metrów (lub około 1000 stóp) wysokości i 2 kilometry (lub ponad 1,2 mili) szerokości.

Ta piaskowcowa skała datowana jest na około 500 milionów lat, mniej więcej w tym samym czasie, kiedy powstał kontynent australijski. Nazwa Ayers Rock została wybrana przez Ernesta Gilesa, Anglo-australijskiego odkrywcę, który nazwał ją na cześć ówczesnego premiera Australii Południowej, Sir Henry’ego Ayersa. Jednak Uluru jest tradycyjną i kulturową domeną ludu Anangu, który z pewnością przed przybyciem Gilesa.

2. Spaceruj, wędruj lub jeźdź dookoła skał Uluru

Skała Uluru jest jeszcze bardziej imponująca z bliska; jej pozornie gładka powierzchnia pokryta jest zagłębieniami, bliznami i jaskiniami. Podczas gdy dla ludzi Anangu wspinanie się na Skałę Uluru jest uważane za niesłychanie obraźliwe — A wspinanie się na ten punkt orientacyjny jest teraz zabronione — zaleca się, aby poświęcić czas na zwiedzanie wokół niego. Spacer po skale jest 9-kilometrowy, lub blisko 6-mile, w obie strony, więc pamiętaj, aby nosić dobre buty i spakować butelkę wody.

3. Wybierz się na wycieczkę na wielbłądach

Na pustkowiu kryje się mnóstwo tajemnic, od najrozmaitszych gatunków dzikiej przyrody na świecie po Ukryte formacje skalne i oazy. Najlepszy sposób na zwiedzanie pustkowia jest z tyłu wielbłąda, ponieważ są one doskonale dostosowane do gorących, suchych warunków. Uluru Camel Tours oferuje codzienne wycieczki, w tym sunrise tours, jednodniowe wycieczki i sunset rides wokół skały Uluru i Olgas, grupy dużych, kopulastych formacji skalnych.

4. Doświadczenie Kultury Aborygenów

Ludzie Anangu są pierwotnymi mieszkańcami Alice Springs i w rezultacie mają nieograniczoną wiedzę o tym obszarze. Niezależnie od tego, czy interesują Cię bush tucker (native food), tradycyjne aborygeńskie dzieła sztuki, czy po prostu zrozumienie duchowego i historycznego związku, jaki ludzie Anangu mają z Uluru Rock, istnieje trasa, która może dać ci jeszcze głębsze uznanie tej niesamowitej części australijskiej kultury.

Niezależnie od tego, czy zatrzymujesz się w Ayers Rock Resort, czy też w wielu innych opcjach zakwaterowania, będziesz prawdopodobnie miał dostęp do darmowych wyświetlaczy aborygeńskich, takich jak taniec, rzucanie bumerangiem, tradycyjne malowanie kropką lub bush Tucker tours. Możesz dołączyć i nauczyć się robić rzeczy jak rzucanie bumerangiem.

5. Idź na obserwację gwiazd

Położenie w środku pustyni ma swoje zalety-a mianowicie brak sztucznego zanieczyszczenia światłem, co daje niesamowity widok na Gwiazdy. Możesz wybrać się do własnego stargazing lub, jeśli wolisz mieć kogoś innego wskazać formacje, Ayers Rock Resort oferuje wycieczkę stargazing.

6. Obiad Na Świeżym Powietrzu

The Sounds of Silence, prowadzony przez Ayers Rock Resort, oferuje niezapomniane doznania kulinarne w Red Centre. Oglądaj Zachód słońca nad Skałą Uluru, delektując się pysznymi kanapkami i musującym winem, a następnie zjedz kolację pod zapierającym dech w piersiach nocnym niebem, ciesząc się bufetem o tematyce bush tucker, w komplecie z krokodylem, kangurem i barramundi. Gdy niebo się ściemni, wysłuchacie ich rozmówcy, dekodującego nocne niebo południa i występu didgeridoo.

7. Wzbij się w przestworza

Widok skały Uluru z powietrza jest pewnym sposobem, aby w pełni zrozumieć, jak oszałamiająco duży jest, i najlepszym sposobem, aby docenić bezmiar australijskiego outback. Profesjonalne usługi helikopterowe oferują malownicze loty nad Uluru Rock, Olgas, i innych niesamowitych zabytków. Ich helikoptery są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić Ci jak najlepszy widok, więc masz gwarancję, aby zabrać do domu kilka życiowych wspomnień.

Add Comment