Plaże wschodniego wybrzeża Mauritiusa

Wschód jest bardziej dziki i mniej rozwinięty niż inne części Mauritiusa i oferuje widowiskowy widok na dziką przyrodę. Białe plaże Blue Bay, Palmar i Belle Mare rozciągają się bez końca wzdłuż wybrzeża, otoczone z jednej strony cienistymi zielonymi drzewami casuarinas i otoczone laguną z drugiej strony. Wzdłuż wschodniego wybrzeża plaże są bardziej Dziewicze z mniej udogodnień plażowych i są również mniej zatłoczone niż Plaże na północy wyspy.

Najpopularniejsze plaże wschodniego regionu Mauritiusa to: Blue Bay, Belle Mare i plaże wyspy Ile aux Cerfs.

Blue Bay Beach

Plaża Blue Bay znajduje się w południowo-wschodniej części Mauritiusa niedaleko portowego miasta Mahebourg. Jest to jedna z tych plaż, gdzie po prostu trudno uzyskać zły obraz. Kontrasty są niesamowite.

Gdy dotrzesz do plaży Blue Bay, zdasz sobie sprawę, skąd pochodzi nazwa. Morze jest krystalicznie czyste z wielu różnych niebieskich shinning z każdego kąta.

Blue Bay Beach może się dość zatłoczone w weekendy z miejscowymi jadącymi z Mahebourg cieszyć się relaksem na tej pięknej plaży. W ciągu tygodnia plaża jest dość pusta i będziesz miał tę piękną plażę prawie dla siebie.

Plaża doskonale nadaje się do pływania i relaksu. Jest również możliwe, aby cieszyć się bardzo miłym spacerem wzdłuż plaży widząc małe piękne zatoczki z dala od publiczności.

Blue Bay jest również bardzo znany z Blue Bay marine park, który jest pierwszym i największym parkiem morskim na Mauritiusie. Blue Bay Marine Park jest idealnym miejscem na wycieczki z nurkowaniem.

Plaża Blue Bay jest łatwo dostępna z Mahebourg. Do plaży można dojechać bezpośrednim autobusem lub lokalną taksówką.

Belle Mare Beach

Plaża Belle Mare jest jedną z najpiękniejszych plaż Mauritiusa. Belle Mare jest jedną z najdłuższych, jeśli nie najdłuższą plażą Mauritiusa. Plaża zaczyna się w wiosce Belle Mare i ciągnie się na południe aż do miejscowości Trou Dèau Douce.

Słynie ze spokojnych wód, ponieważ pomiędzy brzegiem a plażą znajduje się wielka głęboka Laguna. Piasek plaży Belle Mare jest bardzo biały i nieskazitelny.

Ze względu na swoją długość plaża Belle Mare doskonale nadaje się do uprawiania sportów takich jak jogging i spacery. Spacer po tej pięknej plaży to prawdziwa uczta dla oka.

Plaża Belle Mare słynie również z unikalnego połączenia kolorów. Turkusowa głęboka Błękitna Laguna kończy się, zmienia się w turkusową krystalicznie czystą wodę w okolicy plaży i kończy się w białej czystej plaży, która graniczy z bujną zieloną łąką porośniętą wieloma drzewami i roślinami.

Ta Plaża Belle Mare leży pusta przez większość tygodnia. W weekendy Plaża Belle Mare zapełnia się turystami i okolicznymi mieszkańcami z okolicznych wiosek.

Ile aux Cerfs Beach

Tuż przy wschodnim wybrzeżu Mauritiusa i łatwo dostępny z lądu Mauritius łodziami, znajduje się RAJSKA WYSPA Ile aux Cerfs.

Wyspa Ile aux Cerfs znajduje się wewnątrz dużej laguny wschodniego wybrzeża i jako taka korzysta z spokojnych wód laguny i piękne krystalicznie czyste kolory.
Gdy zbliżysz się do Wyspy łodzią, zobaczysz kołyszące się palmy i czyste białe plaże otoczone przez żywe turkusowe wody laguny.

Odwiedzając Ile aux Cerfs powinieneś poświęcić cały dzień na spędzenie czasu na wyspie, korzystając z wielu udogodnień i wycieczek oferowanych na niej.

Plaża Ile aux Cerfs posiada pełne zaplecze dla swoich gości. Istnieją restauracje, które zaspokajają niemal każde podniebienie, lokalny bazar, kiosk sportów wodnych i oczywiście piękna plaża Ile aux Cerfs, która otacza całą wyspę.

Ile aux Cerfs, jako jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych na Mauritiusie, jest dość mocno oblegany przez turystów cały tydzień.

Lista plaż na Wschodzie Mauritiusa:

  • Blue Bay
  • Belle Mare
  • Flacq
  • L’île aux Cerfs
  • La Pointe d’Esny
  • Post Lafayette
  • Roche Noir

 

images source: mauritiusattractions.com

 

Add Comment