Plaże północnego wybrzeża Mauritiusa

Północ słynie z wielu atrakcji na swoich plażach oferujących sporty wodne, takie jak narty wodne, windsurfing, żeglarstwo, wędkarstwo głębinowe i parasailing. W godzinach wieczornych można podziwiać niesamowite widoki na zachód słońca, a także wybrać się do modnych barów i restauracji położonych w pobliżu plaży.

Grand Bay, Pereybere, Cap Malheureux i Grand Gaube oferują piękne plaże.

Grand Bay jest jedną z najbardziej turystycznych miejscowości na Mauritiusie z pięknymi plażami i krystalicznie czystą laguną. Ponadto Grand bay słynie z wielu atrakcji wodnych dostępnych tam lub wypływających z jego Zatoki, takich jak: narty wodne, windsurfing, jachting, rejsy katamaranem, Wędkarstwo głębinowe i wycieczki żeglarskie.

Najpopularniejsze plaże północnego regionu Mauritiusa to: Trou aux Biches, Mont Choisy, La Cuvette, Grand Bay Public Beach, Pereybere.

 

Trou aux Biches Beach

Plaża Trou aux Biches znajduje się w północno-zachodniej części Mauritiusa, kilka kilometrów na południowy zachód od Grand Bay. Wielu uważa Trou aux Biches za najlepszą plażę na Mauritiusie, biorąc pod uwagę jakość piasku, warunki pogodowe i dostępne udogodnienia wzdłuż plaży.

Plaża ma około 2 km długości, z białym proszkiem jak piasek. Plaża jest chroniona przez rafę koralową, która w niektórych częściach prawie sięga aż do plaży. To sprawia, że Trou aux Biches również świetna plaża do snorkelingu.

Trou aux Biches jest świetna do opalania, spędzania dnia z rodziną, a także snorkelingu i innych rodzajów aktywności sportowych. W godzinach popołudniowych z pewnością rozciąga się spektakularny widok na zachód Słońca Mauritiusa.

Plaża jest łatwo dostępna, ponieważ tuż przed nią znajdują się dworce autobusowe. Autobusy jeżdżą z plaży aż do Port Louis z jednej strony, lub Grand Bay z drugiej strony.

Mont Choisy Beach

Publiczna Plaża Mont Choisy znajduje się pomiędzy Pointe aux Cannoniers i Mont Choisy około 4 km na południowy zachód od Grand Baie i nieco na północny wschód od Trou aux Biches beach.

Plaża Mont Choisy ma prawie 3 kilometry długości z białym piaskiem zakrzywionym wokół wybrzeża tworząc zatokę pięknej turkusowej wody, wyłożonej drzewami casuarina, które zapewniają cień od Mauritiańskiego letniego słońca.

W ciągu tygodnia plaża jest dość pusta i tylko nieliczni mieszkańcy i turyści odwiedzają plażę. W weekendy plaża jest zajęta Mauritianami, którzy przyjeżdżają spędzić weekend na plaży z przyjaciółmi i rodzinami.

Dlatego w przypadku, gdy szukasz bardziej spokojnej i kameralnej atmosferze plaży upewnij się, aby odwiedzić plażę w dni powszednie, a nie w weekendy.

Wzdłuż plaży można uprawiać wiele sportów, takich jak jogging, aerobik i jazda na nartach wodnych. Istnieje nawet ładne boisko do piłki nożnej tuż przy plaży, gdzie można dołączyć do mieszkańców i pograć w piłkę nożną.

Plaża Mont Choisy jest łatwo dostępna i można dotrzeć autobusem z Port Louis, Grand Baie i wszystkich innych miejscowości wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Mauritiusa.

Pereybere Beach

Plaża Pereybere znajduje się 2 km na wschód od Grand Baie i jest łatwo dostępna podczas jazdy z Grand Baie wzdłuż głównej nadmorskiej drogi w kierunku wschodnim Cap Malheureux.

Plaża Pereybere jest bardzo popularna zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów przebywających w Pereybere lub w sąsiednim Grand Baie. Ponieważ woda w lagunie jest dość głęboka i krystalicznie czysta, sprawia, że świetne nurkowanie.

Plaża Pereybere jest pełna życia ze straganami fast foodów rozrzuconych wzdłuż plaży sprzedając kebab, kanapki, a także świeże ananasy.

Kilka metrów od plaży znajduje się wiele barów i restauracji serwujących dania kuchni chińskiej, Mauritiańskiej i międzynarodowej.

La Cuvette Beach – Grand Bay

Publiczna plaża La Cuvette jest bardzo blisko centrum Grand Bay.

Plaża znajduje się w pobliżu hotelu Royal Palm i można do niej dotrzeć jadąc z Grand Bay center do Pereybere. Plaża jest dość mała i kameralna.

Woda jest bardzo spokojna, a plaża jest czysta od skał i koralowców. Jest to bardzo miło chodzić z plaży wzdłuż wybrzeża aż do dotarcia do centrum Grand Bay.

Grand Bay Public Beach

Grand Bay Public beach znajduje się w samym centrum Grand Bay i nie da się jej przegapić.

Ze względu na bardzo aktywny ruch łodzi i katamaranów wewnątrz zatoki, publiczna plaża ma tylko niewielki obszar, w którym można wejść do wody.

Chociaż nie ma wątpliwości, plaża jest bardzo ładna i zapewnia wspaniały widok zarówno na Grand Bay i na pięknej zatoce, należy wziąć pod uwagę, że ze względu na cały ruch łodzi wewnątrz zatoki, woda nie jest prawdopodobnie tak jasna, jak na innych plażach.

Publiczna Plaża Grand Bay jest łatwo dostępna pieszo z dowolnego miejsca w Grand Bay i można cieszyć się szereg udogodnień oferowanych na i wzdłuż plaży, takich jak stoiska świeże soki, stragany fast food, restauracje na plaży i wiele innych.

List of Beaches at the North of Mauritius:

 • Anse La Raie
 • Bain Boeuf
 • Calodyne
 • Cap Malheureux
 • Grande Gaube
 • Grand Bay public beach
 • La Cuvette
 • Mont Choisy
 • Péreybère
 • Point Aux Piment
 • Pointe Aux Canonniers
 • Poudre D’or
 • Trou aux Biches

 

images source: mauritiusattractions.com

 

 

Add Comment