Przewodnik turystyczny po wodospadach Niagara w Kanadzie

"Canadian Horseshoe Falls with Buffalo in background" by Ujjwal Kumar - Wikipedia
„Canadian Horseshoe Falls with Buffalo in background” by Ujjwal Kumar – Wikipedia

Wodospad Niagara w Kanadzie to najpotężniejszy wodospad w Ameryce Północnej i prawdopodobnie najbardziej znany na świecie.

Cud natury jest historycznie znany jako miejsce podróży poślubnej – w dzisiejszych czasach bardziej w kampowy, rozpustny sposób, ale również przyciąga wielu odwiedzających, zwłaszcza rodziny. Strefa turystyczna miasta skupia się wokół 'podkowy’ (wodospadu, który został nazwany ze względu na swój wygięty kształt) i części amerykańskiej, oba które wpadają do wąwozu Niagara.

Wraz z dodaniem nowego kurortu z kasynem w 2004 r., Pojawiły się lepsze hotele i restauracje, dodając trochę wyrafinowania; Jednak wodospad Niagara ma charakter głównie turystyczny.

Chociaż sklepy z błyskotkami jest zawsze fajne, to wodospad Niagara jest nadal świetnym miejscem do odwiedzenia: spektakl samych wodospadów jest niesamowity, a możliwość spaceru wąwozem Niagara przez kilka kilometrów pozwala zwiedzającym docenić ten naturalny cud.

Kanadyjski Wodospad Niagara znajduje się po drugiej stronie wody od wodospadu Niagara w stanie Nowy Jork. To jest 15 lub 20 minut od Buffalo i półtorej godziny do dwóch godzin jazdy od Toronto.

Atrakcje

Wodospad Niagara zaspokaja turystów, oferując mnóstwo szalonych atrakcji, które ekscytują, ekscytują i zadziwiają, takich jak słynne i wieloletnie wycieczki Hornblower, Whirlpool Aerocar czy kino IMAX.

Jeśli planujesz odwiedzić kilka atrakcji przy wodospadach, rozważ zakup przepustki, takich jak Niagara Falls & Great Gorge Adventure Pass, lub dla osób odwiedzających zarówno amerykańskich jak i kanadyjskich atrakcji Niagara Falls Power Pass może być najlepszym zakupem.

Gdzie warto zjeść?

Niagara Falls to czyste miasto turystyczne i pełne przeciętnych, drogich restauracji. Wiele sieci restauracji są przyzwoite, ale większość prawdziwych smakoszy opuści serce miasta i wyruszy do Niagara-on-the-Lake, gdzie wybór jest bardziej zróżnicowany i wyrafinowany.

Jednym z wyśmienitych lokali gastronomicznych w Niagara Falls jest Casa mia, przytulna, autentyczna włoska restauracja, która oferuje bezpłatny transfer do lokalnych hoteli. Niagara Falls ma co najmniej kilkanaście restauracji, od zwykłych po eleganckie.

Add Comment