Wyspa Capri zwiedzanie

zwiedzanie wyspy Capri

Chropowate klify i krystalicznie czyste wody małej wyspy Capri wydają się być stworzone wprost z marzeń i mitologii. Podobno to właśnie tam uwodzicielskie syreny śpiewały Odyseuszowi i jego żeglarzom w „Odysei” Homera, i już wiemy, dlaczego ich oferta była tak kusząca. Od jasnozielonych drzew i ogrodów po kolorowe przystanie i place, wyspa Capri jest rajską destynacją, która jest tak piękna, jak przedstawiają ją artystyczne renderingi. Ten mały zakątek w Zatoce Neapolitańskiej już od czasów rzymskich był ulubionym miejscem dla rodzin królewskich i celebrytów. Z tego powodu jest tu mnóstwo światowej klasy restauracji, zapierających dech w piersiach wędrówek, pięciogwiazdkowych hoteli i eleganckich sklepów. Bez względu na to, czy wybierasz się na jednodniową wycieczkę, czy na miesięczne wakacje, będziesz oczarowany urokiem wyspy Capri i będziesz chciał tam wrócić tak szybko, jak to tylko możliwe.

capri rejs statkiem

Popularnym sposobem na zobaczenie naturalnych cudów tej południowo włoskiej wyspy jest rejs statkiem. Popularne atrakcje Capri takie jak Błękitna Grota, Zielona Grota i Faraglioni można zobaczyć podczas krótkiej wycieczki dookoła wyspy. Ale można też z łatwością pozostać na lądzie, aby dobrze się bawić. Dwa atrakcyjne miasteczka, Capri i Anacapri, oferują sklepy, atrakcje historyczne i restauracje rozsiane po ich krętych uliczkach. A dwie malownicze plaże znajdują się po obu stronach wyspy (Marina Grande lub Marina Piccola). Jeśli jesteś miłośnikiem historii, możesz odwiedzić wiele kompleksów muzealnych prezentujących bogatą przeszłość wyspy Capri. A jeśli lubisz przebywać na świeżym powietrzu i znaleźć idealny widok, możesz wjechać kolejką linową na górę Solaro lub wybrać się na pieszą wycieczkę do Natural Arch. Pamiętaj tylko, aby zabrać ze sobą aparat fotograficzny, ponieważ będziesz chciał zachować wspomnienia z wycieczki na wyspę Capri na całe życie.

Wyspa Capri – Porady dla turystów

Najlepsze miesiące na zwiedzanie Capri

Najlepszy czas na zwiedzanie wysypy Capri to maj, wrzesień i październik. W tych miesiącach tłumy są znacznie mniejsze niż w lecie, a temperatury nadal utrzymują się na poziomie powyżej 20 stopni. Lato daje fantastyczne możliwości opalania się i plażowania, ale promy pełne jednodniowych wycieczkowiczów roją się na wyspie i powodują wzrost cen w lipcu i sierpniu. Zimą również można znaleźć fantastyczne oferty. Jednak wiele kawiarni i restauracji zamyka się w tym czasie na sezon, choć temperatury nadal utrzymują się powyżej 10 stopni. Ponadto, kolejka linowa nie działa w styczniu i lutym, a kilka tras promowych, w tym wycieczki z Positano i Amalfi, nie obsługują wyspy Capri.

Pogoda na Capri

Średnia temperatura w poszczególnych miesiącach na wyspie Capri, przedstawia się tak jak na poniższym zdjęciu:

średnia temperatura na wyspie Capri

Jak zaoszczędzić pieniądze na Capri

Podróżuj poza sezonem – Podczas chłodniejszych, ale przyjemnych miesięcy zimowych, loty i hotele są tańsze, a tłumy mniejsze.

Unikaj pułapek na turystów – Restauracje i sklepy w Marina Grande mogą być zbyt drogie, więc wjedź kolejką linową na Capri lub Anacapri, gdzie jedzenie jest lepszej jakości i w niższych cenach.

Zarezerwuj wcześniej – Promy z Neapolu i Wybrzeża Amalfi zapełniają się szybko w miesiącach letnich, dlatego najlepiej zarezerwować miejsce online, zanim pojawisz się w dokach, aby wypłynąć.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na wakacje na Capri

Wysoki sezon jest niesamowicie zatłoczony – Podróżni z całego świata przybywają na Capri między czerwcem a sierpniem, więc bądź przygotowany na drogie ceny, zatłoczone ulice i długie kolejki w miesiącach letnich.

Spakuj dodatkowe torby, jeśli planujesz zakupy – W bocznych uliczkach Capri znajdują się światowej klasy sklepy, które sprzedają wysokiej klasy biżuterię i odzież włoskiej produkcji.

Bezpieczeństwo jazdy na skuterze – Drogi na wyspie Capri są zatłoczone, szybkie i kręte. Nie wypożyczajcie skutera lub motocykla, jeżeli nie jeździliście na nich wcześniej i nie czujecie się pewnie na krętych drogach wyspy Capri.

Kultura i zwyczaje

Na wyspie Capri wpływ ma kuchnia i luźny charakter południowych Włoch i jest ona podobna do takich miejsc jak Wybrzeże Amalfi, chociaż ma swoją własną historię jako miejsce schronienia dla artystów, intelektualistów i pisarzy. Ponieważ wyspa jest niewielka, kiedyś była pod silnym wpływem Morza Śródziemnego i kultury morskiej. Jednak w ostatnim czasie zmieniła się ona w wyspę, która obsługuje prawie wyłącznie międzynarodowych turystów, szczególnie w szczycie sezonu letniego.

Mieszkańcy mówią tu po włosku, ale większość miejscowych posługuje się dość dobrze językiem angielskim, zwłaszcza, że głównym przemysłem na wyspie jest turystyka. Jeśli będziesz chodzić po sklepach, restauracjach i atrakcjach w popularnych miejscach na wyspie, nie będziesz miał problemów z porozumiewaniem się z napotkanymi ludźmi. Mimo to, pomocna może okazać się znajomość kilku popularnych zwrotów, takich jak „si” (tak), „grazie” (dziękuję), „mi scusi” (przepraszam), „Parla inglese?” (Czy mówisz po angielsku?) i „Dov’e la toilette?” (Gdzie jest łazienka?). Kiedy witamy się z innymi Włochami w sytuacjach towarzyskich, po prostu podajmy sobie ręce i bądźmy przyjaźni.

Na wyspie Capri, restauracje są zazwyczaj otwarte od 12:30 do 15:00 na lunch i od 19:30 do 23:30 na kolację. Posiłki na wyspie Capri są spożywane później niż w Polsce, wielu mieszkańców nie zaczyna kolacji przed 21:00. Obsługa w restauracjach również porusza się tutaj nieco wolniej i być może będziecie musieli poprosić obsługę o rachunek, kiedy będziecie gotowi zapłacić i wyjść. Napiwki nie są powszechne we Włoszech, ale dodatkowe 10 procent wystarczy, jeśli naprawdę smakował Ci posiłek.

Co warto zjeść na wyspie Capri

Wyspa Capri specjalizuje się w, jak się domyślacie, kuchni włoskiej. Włoska kawa, pizza i makarony są tutaj podstawą menu, ale znajdziesz tu również potrawy z regionu Kampanii. Owoce morza są bardzo popularne i powszechne na wyspie, zwłaszcza w daniach takich jak risotto i ravioli. I oczywiście nie można opuścić wyspy Capri bez spróbowania charakterystycznej sałatki caprese z mozzarellą bawolą, świeżą bazylią i ręcznie uprawianymi pomidorami. Co więcej, cytryny są charakterystycznym smakiem Capri i południowych Włoch w ogóle, więc pamiętaj, aby spróbować cukierków cytrynowych lub limoncello (likier cytrynowy) podczas swojej wizyty. Większość restauracji znajduje się w głównych miastach Capri i Anacapri, ale na całej tej małej wysepce można znaleźć ukryte perełki.

Jedną z takich restauracji jest Lido del Faro, która znajduje się w pobliżu malowniczej latarni morskiej Punta Carena na zachodniej części wyspy Capri. Ta restauracja serwująca owoce morza specjalizuje się w tradycyjnych daniach, takich jak ravioli nadziewane dynią i małżami. Jeśli chcesz zjeść posiłek w pobliżu Piazza Umberto na Capri, spróbuj Pulalli Wine Bar na fantastyczne włoskie wino, wyśmienite makarony i widok z lotu ptaka na plac. A jeśli masz ochotę na posiłek zaraz po zejściu z pokładu łodzi w Marina Grande, spróbuj Lo Zodiaco, gdzie znajdziesz szeroki wybór dań kuchni neapolitańskiej i regionalnej. Jeśli chcesz się ochłodzić, koniecznie spróbuj gelato z któregoś z ulicznych stoisk.

Wyspa Capri słynie także z drogich restauracji, a niektóre z nich to pięciogwiazdkowe lub wyróżnione gwiazdkami Michelin, jak Mammà czy L’Olivo. Jeśli szukasz jedzenia wyższej jakości, unikaj pułapek na turystów tuż przy zatoczce w Marina Grande i tuż przy kolejce linowej w mieście Capri.

Poruszanie się po Capri

Najlepszym sposobem na zwiedzanie wyspy Capri jest poruszanie się pieszo lub środkami transportu publicznego. Samochody są trudne do zdobycia i zabronione dla nierezydentów od połowy marca do początku listopada, a taksówki są zazwyczaj dość drogie. Na wyspie znajduje się tylko jedna droga, a bilety autobusowe kosztują tylko kilka euro. Jeśli podróżujesz między Capri i Marina Grande, kolejka linowa jest tanim i przyjemnym sposobem przemieszczania się.

Samo dotarcie na wyspę może być nieco skomplikowane. Loty helikopterem na wyspę są ograniczone i drogie, więc najlepszym sposobem na dotarcie na Capri jest prom. Promy odpływają z Neapolu i Sorrento przez cały rok, a od kwietnia do października są też połączenia z Positano, Amalfi, Salerno i Ischia. Szybkie promy z Neapolu lub Sorrento kosztują zazwyczaj około 20 euro (około 22 dolarów) i trwają około 30 minut do godziny. Należy pamiętać, że ceny wzrastają w lecie. Istnieje wiele linii promowych, a turyści mogą sprawdzić tę stronę internetową, aby zobaczyć trasy, godziny i ceny. Wszystkie promy na Capri przypływają i odpływają z Marina Grande.

Pieszo

Pomiędzy wszystkimi ważnymi miejscami na Capri znajdują się ścieżki piesze, choć należy pamiętać, że wiele z nich jest czasochłonnych i wymagających fizycznie. Na przykład Schody Fenickie, biegnące pomiędzy Anacapri i Marina Grande, wymagają od zwiedzających pokonania ponad 900 stopni. Jeśli jednak wolisz uniknąć tłumów, spacer pomiędzy miejscami docelowymi jest miłym sposobem na pozbycie się potu i podziwianie zadbanych szlaków w drodze do następnej atrakcji.

Funicular

Bardzo popularna kolejka linowa kursuje pomiędzy Marina Grande i miastem Capri, które są dwoma głównymi ośrodkami turystycznymi na wyspie. Kolejka kursuje co 15 minut, a przejazd w górę lub w dół stromego wzgórza pomiędzy tymi dwoma obszarami wyspy zajmuje tylko cztery minuty. Bilet kosztuje tylko 2 euro (około 2,25$), ale należy pamiętać, że kolejki do tej kolejki są długie w miesiącach letnich. Kolejka linowa kursuje od marca do grudnia od wczesnych godzin porannych do 22:00.

Autobusy

Małe minibusy przewożą mieszkańców i turystów pomiędzy wszystkimi głównymi obszarami Capri, a odjeżdżają one z atrakcji co 15 lub 20 minut. Kolejki mogą być czasami długie, a autobusy często zatłoczone, ale bilety kosztują tylko 2 euro (około 2,25 USD) za przejazd. Trasy pomiędzy Capri i Anacapri trwają 15 minut; z Marina Grande do Anacapri można dostać się w 25 minut.

Taxi

Jeśli potrzebujesz poruszać się po Capri, ale nie chcesz czekać na autobus lub w kolejkach linowych, możesz skorzystać z taksówki. Jeśli masz małą grupę, taksówki nie są dużo droższe niż publiczne autobusy, a są o wiele wygodniejsze. Samochody zwykle gromadzą się wokół głównych atrakcji, a wiele z nich ma otwarte dachy. Stawki są często negocjowane w zależności od popytu, ale czasami są ustalone ceny za przejażdżki między wspólnymi obszarami na wyspie. Typowy przejazd między Marina Grande i Capri kosztuje 17 euro (około 19 dolarów), a przejazdy między Capri i Anacapri kosztują 18 euro (około 20,25 dolarów). Aby uzyskać dokładne ceny na różnych innych trasach i dopłatach, sprawdź ten przewodnik po taksówkach.

12 najlepszych miejsc, które warto zobaczyć na Capri

Choć to tylko 4 mile kwadratowe, na Capri nie brakuje rzeczy do zwiedzania. Jeśli chcesz klasyczną wycieczkę, powinieneś zarezerwować łódź, która okrąża wyspę. Większość firm zatrzymuje się przy słynnej Błękitnej Grocie i Faraglioni, ale odwiedzają również mniej znane atrakcje, takie jak latarnia morska Punta Carena i Zielona Grota. Jeśli szukasz relaksującego dnia na plaży, zobacz opis Marina Grande lub Marina Piccola. Wyspa Capri to także miejsce gdzie możesz zrobić zakupy jak gwiazda, trzymaj się tylko blisko Piazza Umberto w głównym mieście Capri. A jeśli chcesz poznać bardziej autentyczne włoskie doświadczenia pozbawione turystów, wsiądź w autobus do Anacapri. Na wyspie znajduje się wiele zabytkowych willi i muzeów, takich jak Villa San Michele i Villa Jovis. Przedstawiając atrakcje Capri w naszym zestawieniu, nie może także zabraknąć perełki jaką są ogrody Augusta.

1. Monte Solaro

Wyspa Capri ma też góry a najwyższy szczyt to Monte Solaro (mierzy 589 m n.p.m.), które jest również jedną z największych atrakcji wyspy. Ze szczytu widać większość głównych miast i atrakcji Capri, ale można również zobaczyć Zatokę Neapolitańską i odległe Wybrzeże Amalfi. Większość turystów twierdzi, że wycieczka na szczyt nie zawodzi, a niektórzy z nich nazywają ją doświadczeniem życia. Ponadto, wyciąg krzesełkowy z Anacapri zabierze Cię z miasta na szczyt Monte Solaro w zaledwie 12 minut. Podczas przejażdżki w górę i w dół, będziesz mijać urocze gospodarstwa, lokalną roślinność i dziewicze okolice. Jeśli wolisz wyzwanie, jakim jest samodzielne wejście na górę Monte Solaro, możesz wybrać się na szlak z Anacapri, który zajmuje od godziny do 90 minut.

Wyciąg krzesełkowy na szczyt jest czynny przez cały rok, a bilet kosztuje 11 euro, lub 8 euro, jeśli chcesz zejść pieszo. W okresie od marca do października, wyciąg jest czynny od 9:30 do 17:30. Jeśli odwiedzisz go w okresie od listopada do lutego, możesz wjechać na górę między 10:30 a 17:00. Aby dostać się do tej atrakcji, wystarczy wsiąść do autobusu jadącego do Anacapri. Na szczycie góry Monte Solaro znajdują się toalety i małe jadłodajnie, ale jest też wiele udogodnień w samej bazie.

2. Ogrody Augusta

Zwiedzanie Ogrodów Augusta (Giardini di Augusto) to świetna opcja dla tych, którzy chcą podziwiać widoki na Capri, ale nie mają czasu na długą wędrówkę. Z tarasowych, wielopoziomowych ogrodów Augusta rozciąga się widok na niektóre z najlepszych atrakcji wyspy Capri, takich jak Faraglioni i Marina Piccola. Dodatkowo, goście mogą spojrzeć z góry na architektoniczny wyczyn, jakim jest Via Krupp, która jest (obecnie na stałe zamkniętą) ścieżką wyrzeźbioną w stromym zboczu góry, zawierającą dziesiątki zakrętów.

Recenzenci twierdzą, że ogrody Augusta są romantycznym widokiem na poszarpane wybrzeże i mały port. Podróżni nie narzekają na tłumy, ale sugerują przybycie rano lub późnym popołudniem, aby uniknąć natłoku jednodniowych wycieczkowiczów. Poniżej zdjęcie na Via Krupp:

via krupp - wyspa Capri
Via Krupp patrząc od góry

3. Villa San Michele

Jedna z największych atrakcji Anacapri, Villa San Michele była domem słynnego szwedzkiego lekarza Axela Munthe. Zbudował on słynny kompleks pod koniec XIX wieku, a teraz jest to oszałamiający pokaz ogrodów, posągów, artefaktów i architektury. Z willi San Michele rozpościera się imponujący widok na Zatokę Neapolitańską, która znajduje się wysoko nad Capri.

Niedawno goście z przyjemnością zapoznali się z historią tej spektakularnej atrakcji i byli pod wrażeniem widoków i ogrodów w villi San Michele.

4. Marina Grande

Marina Grande

Pierwszą atrakcją, której będziesz świadkiem, gdy zbliżysz się do Capri łodzią, jest Marina Grande. Uroczy port, kolorowe domy i bujny okoliczny krajobraz witają turystów w najlepszy możliwy sposób. Ponadto, większość głównych biur turystycznych, statków wycieczkowych, węzłów komunikacyjnych i sklepów z pamiątkami znajduje się w Marina Grande. Jeśli chcesz wjechać kolejką linową do miasta Capri lub autobusem do Anacapri, wyjedziesz z głównego portu na wyspie Capri.

Chociaż Marina Grande służy jako punkt wyjścia do wielu innych atrakcji, samo miasto ma wiele wspaniałych restauracji, plaż i rzeczy do zrobienia. Ostatnio odwiedzający mówili, że okolice Marina Grande są urocze, ale ostrzegali, że okolica jest droga i zatłoczona. Będziesz w stanie chodzić po Marina Grande bez względu na to, co zdecydujesz się zrobić z resztą swojego czasu na Capri, ponieważ jest to jeden z najbardziej połączonych obszarów na wyspie.

5. Marina Piccola

Marina Piccola - plaże wyspy Capri

Mniejszy z dwóch portów na wyspie, Marina Piccola ma bardziej spokojną atmosferę niż Marina Grande. Oferuje ona wspaniały widok na Faraglioni i turkusową wodę, a także jest domem dla słynnej Skały Syreny, gdzie podobno mityczne syreny uwodziły Odyseusza. Marina Piccola jest doskonałym miejscem do spędzenia dnia na plaży, ponieważ ciepły ocean i urocze małe plaże zapewniają wiele możliwości relaksu. Należy tylko pamiętać, że słońce opuszcza zatokę około godziny 16:00.

Turyści, którzy ostatnio pływali w Marina Piccola chwalili sobie ciepłą temperaturę wody, a inni byli zadowoleni z różnorodności kawiarni otaczających plażę.

6. Piazza Umberto

Piazza Umberto, lub La Piazzetta, stanowi centrum tętniącego życiem głównego miasta Capri. Chociaż plac w centrum Capri, Piazza Umberto jest mały, jest to świetne miejsce na spacer, drinka lub zakupy. Wiele słynnych sklepów z modą na Capri znajduje się w okolicy Piazzetta, a turyści szukający sławnych osób powinni zajrzeć tam w pierwszej kolejności. Urocza wieża zegarowa jest centralnym punktem Piazza Umberto, który latem może stać się zatłoczony. Ponadto, w pobliżu placu znajduje się kilka punktów widokowych, które spoglądają na Marina Grande i Morze Tyrreńskie.

Odwiedzający docenili sklepy i piękno miasta Capri, ale zauważyli, że może się ono wydawać nieco turystyczne.

7. Villa Lysis

Jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie Capri, Villa Lysis oferuje widok z lotu ptaka na miasta Capri i Anacapri, jak również na Marina Grande. Rozległe tereny tej XX-wiecznej willi zawierają bogate ogrody, marmurowe dekoracje i wspaniałą sztukę, ponieważ miejsce to było miejscem spotkań artystów, pisarzy i intelektualistów przez dziesięciolecia. Często połączona z wycieczką do Willi Jovis, wycieczka do Willi Lysis kończy się spacerem przez bujną zieleń w kierunku słynnego posągu Nino, który znajduje się na szczycie stromego klifu z widokiem na resztę wyspy. Turyści, z którymi mieliśmy przyjemność porozmawiać o Villa Lysis, uznali wizytę w tym miejscu za czarującą i powiedzieli, że jest to miła ucieczka od tłumów w innych częściach wyspy.

Aby dostać się do Villi Lysis z miasta Capri, należy przejść przez Via Longano i Via Sopramonte z centrum Capri. Spacer trwa około 45 minut i nie ma żadnych publicznych autobusów ani taksówek, które mogłyby zawieźć Cię na szczyt, jednak wejście po wielkich schodach do willi jest warte spaceru i ceny wstępu. Bilety wstępu kosztują 2 euro (około 2,25 USD), ale są bezpłatne dla osób w wieku 11 lat i młodszych. Historyczne miejsce jest zamknięte od stycznia do kwietnia, a wiosną, latem i jesienią jest otwarte od 10 rano do 4, 5 lub 6 po południu (w zależności od miesiąca). Willa jest również zamknięta w środy w celu konserwacji.

8. Wycieczki łodzią do Grotta Azzurra

Zwiedzanie Capri - grota azzurra

Błękitna Grota (lub Grotta Azzurra) jest najbardziej znanym miejscem na Capri, i łatwo zrozumieć dlaczego. Grotta Azzurra jest naturalną jaskinią morską z małym wejściem, która jest oświetlona na niebiesko i srebrno dzięki światłu słonecznemu, przefiltrowującemu przez małe otwory pod ujściem jaskini. Najlepiej zobaczyć to miejsce podczas wycieczki łodzią wokół wyspy. Kiedy już wpłyniesz do jaskini w swojej małej łodzi wiosłowej i będziesz świadkiem czystego niebieskiego światła emanującego z wody i ścian w ciemnej jaskini, zobaczysz, dlaczego wielu recenzentów opisało tę atrakcję jako „magiczną” i „niewiarygodną”.

Jeśli wybierzesz się na wycieczkę łodzią z firmami takimi jak Capri Island Tour lub Blue Sea Capri, masz również możliwość przejścia obok kilku innych naturalnych formacji skalnych, które są piękne same w sobie. Możesz zdecydować się na pominięcie tłumów i zrezygnować z Grotta Azzurra często nazywaną Blue Grotto (czyli niebieska grota) i zwiedzić między innymi mniejszą, cieplejszą i bardziej odsłoniętą Green Grotto na południowej stronie wyspy oraz słynne Faraglioni.

9. Anacapri

Jeśli chcesz spędzić czas na Capri w uroczym, osobliwym miasteczku z dala od luksusowych sklepów i tłumów, to Anacapri jest dla Ciebie. Wybielone miasto wciąż emanuje spokojem i autentyczną atmosferą, ponieważ wokół ulic znajdują się lokalne dzielnice, sklepy i restauracje. Ponadto, na Capri znajduje się kilka głównych atrakcji, takich jak Villa San Michele i Mount Solaro, do których można dostać się z Anacapri. W mieście znajduje się również kilka historycznych budynków i muzeów, które przyciągają turystów, w tym Chiesa di San Michele Arcangelo, mały kościółek znany ze swojej mozaikowej podłogi, oraz Casa Rossa, w którym znajduje się kolekcja XIX-wiecznej sztuki.

Aby dostać się do Anacapri, skorzystaj z autobusu publicznego lub taksówki z głównego miasta lub Marina Grande. Podczas gdy Chiesa jest bezpłatna, wstęp do Casa Rossa kosztuje 3,50 euro (około 4 dolarów). W całym mieście znajdują się toalety i restauracje, a większość atrakcji jest dostępna przez cały rok w godzinach dziennych.

10. Latarnia morska Punta Carena

latarnia na wyspie Capri

Położona na południowo-zachodnim rogu Capri z dala od głównych ośrodków turystycznych, latarnia morska Punta Carena jest zaciszną i malowniczą atrakcją w pobliżu Anacapri. Po raz pierwszy użyta w 1867 roku, latarnia jest jedną z najstarszych we Włoszech i rozciąga się z niej spektakularny widok na wybrzeże. W pobliżu latarni znajduje się publiczna plaża i miejsce na piknik, a w okolicy jest też kilka uroczych kawiarenek plażowych. Odwiedzający pokochali historię i odosobniony charakter tej atrakcji.

Możesz dostać się do tej atrakcji łodzią, pieszo lub autobusem. Wiele wycieczek łodzią przepływa wokół latarni, a widoki o zachodzie słońca z wody są spektakularne. Piesza wędrówka z Anacapri na Via Nuova del Faro zajmuje około godziny, ale podróżnicy twierdzą, że plaża jest warta czekania. Jeśli wolisz jechać autobusem, możesz wybrać trasę Faro – Anacapri z Piazza della Pace, która zabierze Cię tuż obok latarni morskiej. Jeśli wybierzecie opcję autobusu, podróż potrwa około dwóch godzin.

11. Certosa di San Giacomo

Jeden z najstarszych budynków na Capri, Certosa di San Giacomo (lub Charterhouse of St. Giacomo) został zbudowany pod koniec 14 wieku. Stary klasztor mieści obecnie pomieszczenia wystawowe z dziełami sztuki, szkołę i bibliotekę, ale krużganki i architektura z jego historycznej przeszłości są nadal dobrze zachowane. Zwiedzającym klasztor Certosa di San Giacomo spodobają się malowane sufity, marmurowe kolumny i bujna zieleń znajdująca się w budynku, a także docenią jego dogodną lokalizację w samym sercu głównego miasta Capri.

Wielu turystów nazywa tę atrakcję jako spokojną i twierdzi, że podoba im się to, że jest to ucieczka od tłumów, które można znaleźć w innych miejscach na wyspie Capri.

12. Villa Jovis

Jednym z najlepszych historycznych miejsc do odwiedzenia na wyspie Capri jest Villa Jovis, ruina archeologiczna z okresu rzymskiego. Została zbudowana przez rzymskiego cesarza Tyberiusza, który zamówił 12 willi na Capri w nadziei na stworzenie pałacu spokoju i relaksu z dala od chaosu Rzymu. Villa Jovis jest najbardziej luksusową z tych 12 willi, ponieważ pozostałości wspaniałej rzymskiej architektury, hydrauliki i umiejętności planowania są w pełni widoczne podczas zwiedzania ruin. Dodatkowo, będziesz mógł podziwiać wspaniałe widoki na Zatokę Neapolitańską z wielu fotogenicznych punktów widokowych.

Gościom podobały się panoramiczne widoki z góry willi, ale wspomnieli, że jest to 45-minutowy spacer pod górę z Piazzetta na Capri. Inni byli rozczarowani brakiem informacji historycznych lub oznakowania wokół obiektu.

Podsumowanie

To już wszystkie atrakcje Capri, które chcieliśmy wam, drodzy czytelnicy naszej strony zaprezentować. Artykuł będzie co jakiś czas aktualizowany, bo zwiedzanie Capri to świetnie spędzony czas i pewnie jeszcze nie raz odwiedzimy wyspę Capri.

Add Comment