Plaże południowego wybrzeża Mauritiusa

Południe Mauritiusa uważane jest za bardziej dziewiczy region Wyspy, zapewniający bardziej dzikie krajobrazy.

Południe wyspy jest również znane z wysokich klifów morskich i dramatycznych widoków wielkich fal miażdżących się o skały. Powodem dużych fal są przerwy w rafie koralowej w tym rejonie, które pozwalają falom dotrzeć aż do wybrzeża. Sprawia to, że widok na południowe wybrzeże Mauritiusa jest bardzo ekscytujący i malowniczy.

Plaże w południowej części wyspy nie są polecane do kąpieli. Zazwyczaj obszar składa się z dość wysokich klifów, które najczęściej bezpośrednio wpadają do morza. Również ze względu na fakt, że wyspa nie jest w tym rejonie chroniona przez rafę, prądy morskie są bardzo silne i mogą być niebezpieczne.

Najpopularniejsze plaże południowego regionu Mauritiusa to: St Félix, Riviere des Galets i Gris Gris.

Riviere des Galets Beach

Plaża Riviere des Galets znajduje się pomiędzy Souillac i Bel Ombre. Plaża jest łatwo dostępna podczas jazdy drogą przybrzeżną jadącą na wschód od Souillac.

Plaża Riviere des Galets to świetne miejsce, aby cieszyć się wspaniałym widokiem na morze i duże fale rozbijające się na brzegu. Można tu poczuć zapach morza, poczuć wiatr i podziwiać piękny widok na południowe pasmo górskie.

Kilka minut spacerem od plaży znajduje się mała wyspa Ilôt Sancho. Do Wyspy można dojść pieszo z plaży Riviere des Gallet, przechodząc przez bardzo płytkie morze w tym miejscu.

Sam Ilôt Sancho jest bardzo mały i możliwe jest wykonanie pełnego okrążenia wyspy w kilka minut. Spacer po wyspie jest dość ładny, a będziesz miał wspaniały widok na południowe wybrzeże. Morze w Ilôt Sancho nie pasuje do pływania.

St Félix Beach

Plaża św. Feliksa znajduje się w południowej części wyspy pomiędzy miejscowościami Belle Ombre i Soulliac. St. Felix jest uważany za jedną z najpiękniejszych plaż na południu Mauritiusa, zaraz po półwyspie Le Morne.

Plaża St Felix ma dwie małe, wydzielone plaże, z których najbardziej Wschodnia plaża jest zalecana do odwiedzenia.

Sama plaża jest bardzo piękna, piasek jest biały, a morze oferuje mieszanki bluesa, od jasnego turkusowego do ciemniejszego niebieskiego. Wiele drzew i zieleni wzdłuż wybrzeża zapewniają dramatyczny kontrast do plaży i morza.

Pływanie i kąpiel w St Felix nie jest możliwe ze względu na silne prądy morskie i wiele koralowców rozrzuconych wzdłuż plaży.

Plaża jest bardzo cicha w dni powszednie i oferuje idealne i zrelaksowane bramy.

Gris Gris Beach

Plaża Gris Gris znajduje się w południowej części Mauritiusa, kilka kilometrów na południowy wschód od miejscowości Souillac. Jadąc drogą przybrzeżną na wschód od Souillac zobaczysz znak prowadzący na plażę Gris Gris.

Gris Gris oferuje gościom wspaniały widok ze szczytu klifów. Ta część wyspy nie jest otoczona przez rafy koralowe, co powoduje, że duże fale uderzają bezpośrednio na klify tworząc duże spryski wody.

Obok plaży znajduje się mały ogród oferujący wiele spokojnych miejsc do relaksu na jednej z wielu ławek, z widokiem na morze, fale i skalne urwiska. Z ogrodu prowadzi ścieżka, która prowadzi do małej plaży, z której z bliska podziwiać można widok na morze.

Najbardziej spektakularną częścią „Gris Gris” jest „Roche Qui Pleure”, gdzie ciągłe

Lista plaż na południu Mauritiusa:

  • Baie Du Cap
  • Gris Gris
  • La Cambuse
  • Le Bouchon
  • Riambel
  • Saint Felix
  • Souillac
  • Pomponette

 

images source: mauritiusattractions.com

Add Comment