Świątynia buddyjska Wat Chaiwatthanaram

"WatChaiwatthanaram" by G2nfreeb - Wikipedia
„WatChaiwatthanaram” by G2nfreeb – Wikipedia

Położony na brzegu Maenam Chao Phraya, Wat Chaiwatthanaram również leży na zachód od wyspy miasta. Wat Chaiwatthanaram, Oszałamiająca Świątynia buddyjska, jest miejscem do odwiedzenia, jeśli kochasz dowiedzieć się więcej o kulturze historycznej Tajlandii.

Ta wspaniale zaprojektowana świątynia ma pewne wpływy architektoniczne zarówno z buddyzmu jak i hinduizmu, wyposażona w szczegółowe wieże, gmachy i rozległe rzeźby.

Wat Chai Wattanaram został zbudowany w 1630 roku przez króla Prasat Thonga, aby okazać szacunek jego matce, pomyślanej jako replika świątyni Angkor. Jeden z najczęściej odwiedzanych – historyczne miejsce Ayutthaya, Wat Chaiwattanaram spoczywa na brzegu rzeki Chao Phraya, na zachód od wyspy miasta. Świątynia została oficjalnie zamówiona w 1630 roku przez króla Prasat Thonga, aby pokazać cześć swojej matce, w stylu architektonicznym pod wpływem Angkor temple w Kambodży-jej cecha jest uważana za dużą-centralną pagodę Prang w stylu khmerskim, otoczoną mniejszymi prangami, symbolizującymi górę Sumeru, boginię według wierzeń hinduistycznych. Oświetlenie w nocy sprawia, że świątynia jest bardziej egzotyczna i piękna.

Miejsce to znane jest jako część Historycznego Parku Ayutthaya. Mimo że nie jest częścią Światowego Dziedzictwa UNESCO, z pewnością jest uważany za jego obszerny detal. Ta świątynia, która jest zbudowana przez króla Prasat Thongat, przedstawia chwalebną epokę i długie panowanie. Zaprojektowana w stylu khmerskim z XVII wieku, posiada bardzo wysoki prang lub wieżę z czterema mniejszymi. Użyta w konstrukcji prostokątna platforma ma ukryte wejścia ze stromymi schodami, które prowadzą na szczyt. W dwóch z nich znajduje się sala święceń z chedisami. W ogólnej konstrukcji dominują Duże, siedzące posągi Buddy. Świątynia królewska była wykorzystywana do odprawiania ceremonii religijnych.

Wycieczka statkiem po tej historycznej wyspie zapewnia bardzo ładne widoki na tę dużą, dobrze zachowaną świątynię. W całej Tajlandii liczne świątynie czerpią swoje projekty z tego budynku, przyciągającego wzrok układu, który obejmuje podniesioną platformę i osiem wieżowych 'chedis’ lub kaplic. Wszystkie 'chedis’ są dołączone, aby mieć kolorowe obrazy ilustrujące życie Buddy wewnątrz i sekretne przejścia. W okolicy znajduje się 120 siedzących posągów Buddy.; początkowo sądzono, że zostały pomalowane na czarno i złociście, teraz siedzą ubrani w pomarańczową draperię, tworząc spokojną, malowniczą scenę.

Aby dotrzeć do zabytkowego parku Ayutthaya, goście mogą wybrać 2 opcje. Po pierwsze, można wziąć pociąg z dworca kolejowego Bangkok (Hualampong) w około 2 godziny podróży. Jest to najprostsza droga dla cudzoziemców, ponieważ Dworzec kolejowy nie jest tak trudno znaleźć. Poza tym jest bardzo tania. Po drugie, biorąc van z pomnika zwycięstwa w ciągu 1 godziny jest również idealnym wyborem, ale nie wygodne, jeśli masz duży bagaż. Stacja jest dość trudna do znalezienia.

Koszt podróży wynosi około 10.00 bahtów dla osoby dorosłej z Tajlandii, 50.00 bahtów dla osoby dorosłej z zagranicy i za darmo dla dziecka. Jeśli chcesz poznać ciekawe rzeczy tego parku, nie zapomnij kupić własny bilet codziennie od 08:30 do 16:30.

Add Comment