Wielki Kanion

"Grand Canyon NP-Arizona-USA" by Tobias Alt - Wikipedia
„Grand Canyon NP-Arizona-USA” by Tobias Alt – Wikipedia

Park Narodowy Wielkiego Kanionu jest prawdopodobnie jednym z najczęściej odwiedzanych i najpiękniejszych miejsc na świecie. Wyrzeźbione z gór i dolin wzdłuż 277-milowego odcinka lądu w Arizonie, będzie trudno znaleźć bardziej ekspansywny lub imponujący widok na świecie. Świętując ponad 100 lat jako Park Narodowy, znajdziesz trochę wszystkiego podczas zwiedzania. Od szczytów i płaskowyżów po rzekę Kolorado, która stworzyła tę majestatyczną przestrzeń, zwiedzanie Wielkiego Kanionu powinno być na liście wszystkich podróży.

Poznajmy najlepszy czas, aby odwiedzić, jak dostać się do Wielkiego Kanionu, co zrobić, i więcej, gdy planujesz następny wyjazd do Parku Narodowego.

Wielki Kanion – Przewodnik Turystyczny

Najlepszy czas na zwiedzanie Wielkiego Kanionu

Jeśli byłeś w Arizonie w okresie letnim, wiesz, że temperatura może wzrosnąć do 50 stopni. Sierpień to też najcieplejszy miesiąc. Miesiące letnie są zazwyczaj najbardziej ruchliwe w parku; w końcu jest to sezon turystyczny. Wiosną i jesienią będzie mniej odwiedzających w parku, ponieważ więcej turystów czeka na wakacje z dziećmi poza szkołą. Jeśli możesz zaplanować wycieczkę, to zrób to. Jeśli nie, zaplanuj z dużym wyprzedzeniem, aby upewnić się, że można zarezerwować kemping i RV spoty lub Hotele.

Jeśli nie ma sposobu na letnią wycieczkę, rozważ odwiedzenie Północnej obręczy vs. Południowej obręczy. Północna krawędź ma mniej gości niż Południowa i jest zazwyczaj znacznie chłodniejsza niż po drugiej stronie Wielkiego Kanionu. Jednak północny brzeg jest zamknięty od listopada do kwietnia, więc masz tylko kilka miesięcy na ramieniu, aby zaplanować swoją podróż. Podczas gdy Wielki Kanion próbuje powiedzieć otwarte gdzie indziej aż do zimowych miesięcy, znajdziesz główne wejście do parku zamyka się od połowy grudnia większość lat, w zależności od opadów śniegu i chłodu.

Bez względu na to, co planujesz zrobić podczas zwiedzania Wielkiego Kanionu, bądź przygotowany na pozwolenie. Nie możesz tak po prostu wchodzić w większość zajęć. Podczas gdy będziesz w stanie chodzić wokół Kanionu i wykorzystać Centrum odwiedzającego, jeśli chcesz iść na piesze wycieczki, backpacking, a nawet rafting, trzeba będzie ubiegać się o pozwolenia, aby to zrobić z wyprzedzeniem. Wiele z tych zezwoleń jest wykonywanych przez system loterii, aby zapewnić, że jest to sprawiedliwe dla wszystkich, którzy chcą odwiedzić Wielki Kanion.

Dotarcie do Wielkiego Kanionu

Dotarcie do Wielkiego Kanionu zależy od obręczy, którą chcesz odwiedzić. Istnieje około cztery pół godziny jazdy z jednej obręczy do drugiej, więc zaplanuj odpowiednio, jeśli chcesz zobaczyć obie strony, podczas gdy zalecamy tę wycieczkę jako doskonały przykład, dlaczego potknięcia i RVing mają znaczenie, większość odwiedzających przylatuje i jechać resztę drogi wybierając pobyt w hotelach po drodze.

Północna część Wielkiego Kanionu

Jeśli odwiedzasz Północne rubieże, lot do Las Vegas jest najlepszym wyjściem. Wynajem samochodu z McCarran International Airport jest łatwy do zrobienia, ale jest to dodatkowe cztery i pół godziny jazdy, aby dostać się do Wielkiego Kanionu. Latanie wcześnie, walka z dysk, a następnie odpoczynek w hotelu przed wyruszeniem na zwiedzanie jest zalecane.

Południowa część Wielkiego Kanionu

Jeśli odwiedzasz Południową Rubież, lot do Phoenix lub Flagstaff to najlepsze opcje. Flagstaff jest mniejszym lotniskiem, więc jest tylko kilka lotów, które latają tam i z powrotem. Będzie to również droższa opcja. Możesz polecieć do Phoenix, potem albo polecieć do Flagstaff i jechać 90 minut do Wielkiego Kanionu stamtąd. W przeciwnym razie, to jakieś trzy i pół godziny jazdy z Phoenix do samego kanionu. Podobnie jak na północnym obrzeżu, zalecamy dzień podróży, a następnego dnia wcześnie uderzyć w kanion.

Gdzie się zatrzymać w Grand Canyon

Podobnie jak dotrzesz do Wielkiego Kanionu, gdzie się zatrzymasz, zależy od tego, po której stronie kanionu się zatrzymasz. W pobliżu Parku Narodowego znajduje się wiele kempingów i parków kempingowych, a także w ciągu godziny jazdy w dowolnym kierunku. Jeśli podróżujesz do Arizony, zalecamy szukanie alternatyw dla pobytu w pobliżu parku – będą one znacznie droższe, i trzeba będzie zarezerwować miesiące, aby upewnić się, że masz daty chcesz.

Istnieje również możliwość udziału w loterii każdego roku, aby zatrzymać się na podłodze Wielkiego Kanionu na ranczu Phantom. Musisz złożyć podanie na 15 miesięcy, zanim planujesz zostać, a nie masz gwarancji miejsca. Bright Angel Campground po drugiej stronie drogi tylko wymaga pozwolenia na pobyt w backcountry, jeśli szukasz wyjątkowej wycieczki do parku.

Co robić w Wielkim Kanionie

Czego nie możesz zrobić w Wielkim Kanionie?

Samo odwiedzanie Wielkiego Kanionu i jego podziwianie jest doświadczeniem samym w sobie. Nawet z tłumem, poświęć czas na zwiedzanie Centrum dla zwiedzających i spacer po Grand Canyon Village na południowym obrzeżu. Im dalej wyruszysz z głównych pułapek turystycznych, gdzie wszyscy szukają, tym mniej ludzi tam będzie, i więcej samotności i ciszy dostaniesz się do majestatu kanionu.

Ich Przeciętna wizyta w Wielkim Kanionie to zaledwie cztery godziny; w większości przypadków przyjazd i Wyjazd zajmie ci więcej czasu, chyba że zdecydujesz się zrobić coś innego niż podziwianie widoków.

Jeśli szukasz przygody w Wielkim Kanionie, jest wszystko, od campingu przez piesze wycieczki do jazdy na rowerze i raftingu. Od wycieczek helikopterem po jazdę na mułach, nie ma mowy, żebyś się nudził odwiedzając Wielki Kanion.

Kolarstwo

Można wypożyczyć rowery na południowym obrzeżu i podróżować w górę iw dół Pustelnik Road. Ten 7-milowy rower jest zamknięty dla ruchu samochodowego od marca do listopada, co czyni go jednym z najbardziej malowniczych tras rowerowych na świecie. Yaki Point Road to kolejna popularna przejażdżka rowerowa, choć znacznie dłuższa, licząca 42 mile.

Turystyka piesza

Jeśli turystyka jest Twoim plenerowym wydarzeniem z wyboru, pokochasz trekking do Grand Canon. Thunder River Trail jest podróż z plecakiem wędrówki legend i nie dla słabych serc. Większość wycieczek Wielkiego Kanionu wymaga wcześniejszego doświadczenia. Wiele z tych wędrówek trwa kilka dni, choć istnieje kilka można zrobić w ciągu dnia, takich jak Szlak jasnego Anioła. Na obu obręczach są wędrówki, więc jeśli wędrówka jest tym, co chcesz zrobić, upewnij się, że wybrać basecamp najbliżej niego, aby ułatwić odzyskiwanie i przygotowanie.

Rafting

Rafting przygody przez rzekę Kolorado są albo wiosła lub zmotoryzowane w naturze, w zależności od preferencji. Chociaż większość poleciłaby zrobić to samemu, aby silniki tratw nie zniszczyły atmosfery. Zaczynając od niektórych słynnych wodospadów, takich jak Crystal I Lava Falls, będziesz wziąć rzekę we własnym tempie i cieszyć się krajobrazy wokół siebie. Z pozwoleniami, można przejść rzekę i kanion samodzielnie, lub można użyć jednej z firm handlowych biegnących przez Wielki Kanion, aby doświadczyć tej przygody.

Przede wszystkim: planując swoje działania w Wielkim Kanionie, upewnij się, że wybierzesz te po tej samej stronie obręczy. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to przypadkowo zarezerwować wycieczkę po jednej stronie i rafting po drugiej. To ułatwi Ci życie, jeśli wszystko, co chcesz zrobić, to na północnym brzegu lub południowym brzegu vs. próbując podróżować na drugą stronę, aby czas aktywności zapłacił za last minute.

Jedzenie w Wielkim Kanionie

Podczas gdy w drodze do i z Wielkiego Kanionu jest mnóstwo miejsc do jedzenia, ograniczasz się do miejsc, w których można się pobłażać w stylu ustępstw. Xanterra, która prowadzi większość miejsc, w których można tam jeść, czerpie ponad 40% składników z lokalnych i zrównoważonych źródeł. Jeśli odwiedzisz El Tovar, spróbuj prime żeber hash, lokalny przysmak i zszywki Wielkiego Kanionu. Znajdziesz tu lokalne jedzenie, wypieki przywiezione z Flagstaff, i więcej do zjedzenia.

Wskazówki dotyczące zwiedzania Wielkiego Kanionu

Wizyta w Wielkim Kanionie to-wybacz – wielkie przedsięwzięcie. Od budżetowania do wzięcia wolnego czasu w pracy i wszystko między, oto kilka wskazówek dla zwiedzania Wielkiego Kanionu, aby ułatwić:

Zachód Słońca w Wielkim Kanionie zmienia życie. Odpoczynek pustelnika jest idealnym miejscem do siedzenia i cieszenia się pięknym widokiem. Oto kilka naszych wskazówek:
Przejdź do mniej znanych: odwiedź mniej popularne punkty widokowe i miejsca, aby uzyskać lepsze zdjęcia i pokonać tłumy.
Beat parking: Park z dala od kanionu i wziąć transport. Lepiej przyjedź wcześniej, albo zaryzykujesz, nie znajdziesz miejsca i utkniesz.
Zobacz to w IMAX: to niemożliwe, aby zobaczyć wszystko w kanionie w jednej podróży. W centrum zwiedzania obejrzyj Grand Canyon: The Hidden Secrets, aby zobaczyć więcej, kupując z wyprzedzeniem możesz uzyskać 20% zniżki.
Weź wirtualną wizytę: jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, Wielki Kanion ma niesamowity wybór wirtualnych wycieczek i doświadczeń online.

Jeśli nie byłeś w Wielkim Kanionie, musisz tam pojechać. Bez względu na to, gdzie mieszkasz na świecie i jak blisko możesz być z nim, niesamowitość tego naturalnego piękna jest czymś, co każdy powinien zrobić. Mam nadzieję, że ten przewodnik zainspiruje cię, aby dodać to do listy podróży w tym roku.

Add Comment