Wycieczki na Hawaje z Polski 2023

hawaje kiedy jechać

Archipelag hawajski uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Hawaje to najmłodszy z 50 stanów, który dołączył do USA dopiero w 1950 roku, jest także jedynym stanem położonym wyłącznie na wyspach. Dzięki położeniu na Oceanie Spokojnym, Hawaje charakteryzują się egzotycznym klimatem, piaszczystymi plażami, wulkanami oraz wodospadami – idealnie nadają się na wymarzone wakacje.

Wakacje na Hawajach

Hawaje oferują turystom niezliczoną ilość atrakcji, które skutecznie wypełnią czas wolny – dzięki słonecznej pogodzie i dostępowi do oceanu, idealnie nadają się dla fanów surfingu. Sporty wodne są popularną atrakcją turystyczną na Hawajach, a doświadczenie w surfowaniu wcale nie jest potrzebne – w większych hotelach jest wiele ofert kursów surfingu.

Archipelag hawajski charakteryzuje się egzotyczną i bogatą fauną oraz florą, zarówno lądową jak i podwodną. Nurkowanie czy zwiedzanie wodospadów i wulkanów – fani przyrody nie będą się nudzić na archipelagu. Jednak odpoczynek na Hawajach to nie tylko sporty wodne; dla fanów zwiedzania i poznawania kultury oraz historii stanu znajdują się także inne atrakcje.

Którą wyspę wybrać?

Pomimo 137 wysp, za główne uznaje się 8 – Hawai’i, O’ahu, Kaua’i, Lana’i, Mau’i, Ni’ihau oraz Kaho’olawe – ta ostatnia pozostaje niezamieszkana. Największą z nich jest wyspa Hawai, nazywana także Big Island, na której znajduje się Park Narodowy Wulkanów, a w nim 2 z najbardziej znanych aktywnych wulkanów – Mauna Loa oraz Kilauea (uważany za najbardziej aktywny wulkan świata). Park ten został wpisany w 1987 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Honolulu, czyli stolica archipelagu, znajduje się na wyspie O’ahu. To właśnie te dwie wyżej wymienione wyspy są uznawane za najbardziej warte odwiedzenia w celach turystycznych. Zarówna na Big Island jak i na O’ahu turystyka jest najlepiej rozwinięta, oraz zobaczymy tam największą ilość atrakcji.

Hawaje – Najlepiej ocenione hotele

Oto lista hawajskich hoteli, które w wielu rankingach uznawane są za najlepsze, zarówno cenowo jak i jakościowo. Pobyt w tego typu hotelu jest nieco tańszy niż odpoczynek w najbardziej luksusowych hawajskich kurortach.

 • Hotel La Croix, Honolulu,
 • Ka’anapali Beach Hotel, Maui,
 • Prince Waikiki, Honolulu,
 • Royal Kona Resort, Big Island,
 • Royal Kona Resort, Honolulu.

Hawaje – co warto zobaczyć? Najlepsze atrakcje – Hawaje

Hawaje oferują ogromną ilość atrakcji, które obejmują parki narodowe, wodospady, wulkany, święte miejsca oraz niezwykłe plaże. Podróżowanie między wyspami jest możliwe dzięki organizowanym dla turystów wycieczkom, które cieszą się ogromną popularnością.

Piaszczyste plaże i surfing

Hawaje są jednym z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania i surfowania. Wczasy na Hawajach nie mogą obejść się bez odwiedzenia Waikiki beach czy zatoki Hanauama. Wybrzeża Hawajów obfitują także w rekiny – jeśli interesuje cię pływanie z rekinami, istnieją specjalne wycieczki, oferujące tego typu atrakcje.

Nie zapomnij o słynnej plaży Waikiki beach!

hawaje wakacje plaża waikiki

Waikiki beach jest jedną z najsłynniejszych plaż na świecie oraz wizytówką stanów zjednoczonych. Jest to plaża miejska, leżąca w Honolulu (stolica Hawajów), na południowym wybrzeżu wyspy O’ahu. Z plaży rozciąga się widok na nowoczesne wieżowce, z których większość to luksusowe hotele, w których nocleg kosztuje więcej, niż w innych miejscach wyspy. Waikiki beach to miejsce bardzo popularne wśród turystów, przez co jest dosyć zatłoczone, lecz piękne widoki to rekompensują i umilają odpoczynek.

Hanuama Bay – raj dla miłośników nurkowania

Poza Honolulu oraz Waikiki Beach, wyspa O’ahu ma do zaoferowania także inne, równie malownicze miejsca. Zatoka Hanauma, oprócz krystalicznie czystej wody i piaszczystej plaży, oferuje także możliwość obserwacji wielu gatunków ryb i stworzeń morskich, takich jak papugoryby czy żółwie zielone. Zatoka jest rezerwatem przyrody, a wstęp na plażę jest płatny.

Schody do nieba – Hawaje

Schody do nieba, nazywane także schodami Haiku, to kolejny z obowiązkowych punktów zwiedzania na wyspie O’ahu. Schody te są stalowe, jest ich ponad 4000 (dlatego wycieczka na nie jest przeznaczona raczej dla osób z dobrą kondycją) i prowadzą na szczyt łańcucha górskiego Ko’olau.

Pearl Harbor – dla miłośników historii

Zatoka Pearl Harbor to miejsce historyczne, w którym w 1941 roku Japonia przeprowadziła atak na USA – w ten sposób Stany Zjednoczone dołączyły do II wojny światowej. Wycieczka do Pearl Harbor to jedna z atrakcji oferowanych przez biura podróży, można ją odbyć także z polskim przewodnikiem. Przejazd z Honolulu do Pearl Harbor wypożyczonym samochodem także jest możliwy. Wstęp do głównej części dla zwiedzających jest bezpłatny, można także wejść na pokłady niektórych z amerykańskich pancerników, np. USS Missouri czy USS Arizona.

Oprócz wymienionych wyżej atrakcji, na Hawajach warto odwiedzić także;

 • Muzeum Bernice P, czyli Państwowe Muzeum Historii Naturalnej i Kultury Hawaiʻi,
 • Pałac 'lolani – jedyny pałac królewski w Stanach Zjednoczonych,
 • wulkan Diamond Head, położony ok. 8 km od Honolulu,
 • Mauna Kea – święte miejsce i centrum kultury polinezyjskiej, gdzie należy zachować szczególny szacunek,
 • gaje kokosowe w Waialua,
 • szklaną plażę na Kauai, wycieczki na wyspę są organizowane regularnie przez biura podróży,
 • malownicze wybrzeże Napali na wyspie Kauai.

Wyjazd na Hawaje nie może się także obejść bez zobaczenia wodospadu Manoa.

ZOBACZ NAJLEPSZE EKSKLUZYWNE I EGZOTYCZNE HOTELE NA HAWAJACH

Oto lista najbardziej luksusowych i ekskluzywnych hoteli na Hawajach;

 • The Ritz-Carlton Residences, Waikiki Beach Hotel,
 • Hilton Grand Vacations Club Hokulani Waikiki Honolulu,
 • ESPACIO THE JEWEL OF WAIKIKI,
 • The Kahala Hotel and Resort – No Resort Fee,
 • Trump International Hotel Waikiki,
 • Aston Waikiki Beach Tower. Zakwaterowanie w takim hotelu zapewni nie tylko najwyższy poziom komfortu, lecz także niezapomniane widoki – większość z nich znajduje się bezpośrednio przy Waikiki beach.

Pogoda, ciekawostki i festiwale na Hawajach

wycieczki na hawaje

Dobra pogoda na Hawajach utrzymuje się całym rokiem, a dzięki tropikalnemu klimatowi przyroda jest zawsze bujna i egzotyczna. Na Hawajach nie występują bowiem typowe pory roku, a całym rokiem jest słonecznie i wilgotno. Najcieplej i najmniej deszczowo jest od początku kwietnia do końca października.

Najpopularniejszym festiwalem na Hawajach jest Aloha Festivals, podczas którego można podziwiać występy tańca hula, parady oraz inne wydarzenia związane z hawajską kulturą.

Ciekawostki o Hawajach

 • Surfing narodził się właśnie na Hawajach,
 • Wyspa Maui to w 75% wulkan,
 • Na Hawajach obowiązuje język angielski oraz hawajski,
 • Popularne 'aloha’ oznacza zarówno powitanie, jak i pożegnanie,
 • Kolejne erupcje czynnego wulkanu Kilauea powiększają powierzchnię Big Island.

Pogoda teraz

Najcieplej na Hawajach jest w okresie od kwietnia do października. Najchłodniejszy okres, tzn. od stycznia do marca, charakteryzuje się ,,niską” średnią temperaturą 23 stopni Celsjusza.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o wakacje na Hawajach

Ile trwa lot z Polski na Hawaje?

Przelot z Warszawy do Honolulu, gdzie znajduje się największe hawajskie lotnisko, trwa około 20-30 godzin – w zależności od przesiadek.

Ile kosztują wakacje na Hawajach?

Koszt hawajskich wakacji zależy głównie od tego, jaki hotel wybierzemy – jeśli zdecydujemy się na budżetową opcję, możemy zamknąć się w budżecie nawet 5 tys złotych za tydzień odpoczynku. Jeśli jednak zależy nam na luksusowym pobycie, za 7 dni wakacji można zapłacić nawet 20-30 tys złotych.

Kiedy najlepiej jechać na Hawaje?

Najcieplejszymi miesiącami na Hawajach są sierpień, wrzesień oraz październik. Jeśli chodzi o cenę, najtańsze oferty na wczasy na Hawajach z lotem z Polski znajdziemy w styczniu.

Gdzie na wakacje na Hawaje?

Hawaje składają się z 137 wysp, w tym 7 głównych, ale najbardziej polecaną dla turystów wyspą jest wyspa Oahu, ale wśród poleca się pobyt także na wyspie Maui czy Kaua’i.

Czy trzeba posiadać wizę aby polecieć na Hawaje?

Hawaje to 50 ze stanów USA, a więc posiadanie wizy jest niezbędne.

Add Comment