New York City – co warto zwiedzić

"Top of Rock Cropped" by Dschwen - Wikipedia
„Top of Rock Cropped” by Dschwen – Wikipedia

Nawet jeśli nie jesteś zahipnotyzowany przez wznoszące się drapacze chmur i zabytki miasta, będziesz zdumiony przez wspaniałe sztuki, jedzenie, modę i nocne sceny życia. Możesz spędzić poranek przeglądając designerskie stoliki Fifth Avenue, a popołudnie podziwiając wspaniałe widoki na miasto ze szczytu tarasu widokowego Rock Observation Deck. Lub, jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, możesz podziwiać imponujące dzieła wystawiane w Met i Guggenheim przed ucztowaniem na etnicznych potrawach w Chinatown lub Little Italy. Jeśli masz jeszcze trochę energii (i gotówki), nie przegap okazji, aby zdobyć bilety na wielokrotnie nagradzany Broadway show lub przeskocz do jednego z low-key barów na dachu i klubów jazzowych oświetlających dzielnicę Meatpacking po zmroku. Aby uzyskać więcej wskazówek podczas zwiedzania najważniejszych atrakcji miasta, należy rozważyć zapisanie się na wycieczkę z przewodnikiem.

 

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych miejsc, które musisz odwiedzić będąc w Nowym Jorku.

 

1. Central Park

Aby poczuć się naprawdę poza miastem, udaj się do 38-akrowego obszaru dzikiej przyrody po zachodniej stronie parku znanego jako Ramble. Obszar ten ma historyczną historię (m.in. jako miejsce wycieczek dla gejów z przełomu ubiegłego wieku), a nawet został zaproponowany jako teren rekreacyjny w połowie lat 50. na szczęście kręte szlaki, skały i strumienie pozostają, pozornie czekając na odkrycie. Jeśli chcesz dużo słońca i więcej towarzyskich wibracji, rozłóż koc na Sheep’s Meadow, gdzie znajdziesz grupy grające na gitarze i frisbee oraz opalające się topless są rozłożone tak daleko, jak tylko okiem sięgnąć.

2. American Museum of Natural History

Odwiedzający uwielbiają Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej przy Central Park West. Niezależnie od tego, czy zwiedzasz interaktywne eksponaty na lądzie, morzu czy w kosmosie, opinie użytkowników nabierają wspólnego motywu. To muzeum jest niesamowite. Nawet stołówka i sklep z pamiątkami są warte twojej uwagi.W środku jest około 32 milionów artefaktów, rozmieszczonych w czterech blokach, 25 budynkach i w 45 salach wystawowych, więc nie planuj nawet zobaczyć wszystkiego w jeden dzień. Rose Center for Earth and Space jest szczególnym faworytem, ale należy również zaplanować zwiedzanie dinozaurów, Hall of the Universe i Butterfly Conservatory (na wystawie od października do maja). Lokalni eksperci twierdzą również, że to muzeum jest jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia jako rodzina odwiedzająca Nowy Jork. To pomysłowe miejsce, dobre dla każdego w każdym wieku. Lokalni eksperci twierdzą, że instytucja ta jest jednym z najlepszych muzeów w mieście i na świecie.

3. Rockefeller Center and Top of the Rock Observation Deck

Ten kultowy plac ma to wszystko-piękne rzeźby, ogromne lodowisko, widok na akwarium NBC Studios, a także hordy sklepów i restauracji. Choć niewątpliwie będą tam intensywne tłumy, to jest to doświadczenie, które warto mieć przynajmniej raz. Podczas zimowych wakacji, plaza lśni z podświetloną choinką i łyżwiarzy szybujących po lodowisku. Ale nie martw się, jeśli Twoja przygoda w Nowym Jorku nie będzie miała miejsca podczas zimnych miesięcy. Jest wiele do zrobienia przez cały rok. Jeśli planujesz z wyprzedzeniem, możesz spędzić poranek oglądając nagranie programu „Today”, popołudnie obserwując miasto ze szczytu kamiennego tarasu widokowego i wieczór oglądając występ w Radio City Music Hall.Podróżnicy mówią, że Top of the Rock oferuje jedne z najlepszych widoków na Manhattan i mówią, że doświadczenie jest warte każdego dolara. Goście polecają rezerwację biletu combo, który obejmuje zwiedzanie budynku i dostęp do tarasu widokowego.

4. St. Patrick’s Cathedral

Ta rozległa Katedra znajduje się wśród zgiełku i wyraźnie świeckiego zgiełku Rockefeller Center. Ale to nie odbiega od jego pozaziemskiej atmosfery. Niezależnie od tego, czy jesteś religijny, czy po prostu pielgrzymujesz architektonicznie, nie możesz nie być pod wrażeniem św. Patryka.Podróżnicy uwielbiają piękno małego zabytkowego kościoła i witraże, ale mówią, że nie trzeba tracić zbyt wiele czasu, aby go zobaczyć. Poprzedni wczasowicze sugerują również wizytę w czasie Bożego Narodzenia, aby naprawdę zobaczyć kościół w całej jego chwale.

5. Metropolitan Museum of Art

Żadne muzeum w Stanach Zjednoczonych nie jest tak sławne jak Metropolitan Museum of Art. Rozlane arcydzieła z całego świata, w tym znakomite Kolekcje ze starożytnego Egiptu i starożytności klasycznej, „The Met” to doświadczenie sztuki niepodobne do żadnego innego, i jak wiele w Nowym Jorku, nie jest możliwe, aby zobaczyć wszystko muzeum ma do zaoferowania w jeden dzień (lub nawet dwa dni, jeśli o to chodzi). Jeśli nigdy tam nie byłeś, powinieneś koniecznie odwiedzić jego stałe kolekcje (na pierwszym piętrze szczególnie popularne są eksponaty sztuki greckiej i rzymskiej, Egipskiej i Islamskiej na drugim piętrze). Jeśli odwiedziłeś Met raz lub dwa, następnie zaplanuj kolejną podróż wokół półrocznych eksponatów Instytutu kostiumów lub udaj się do met Cloisters, Muzeum offshoot poświęconego sztuce i architekturze średniowiecznej Europy, mieszczącego się w parku Fort Tyron.Podróżnicy uwielbiają Met, uznając dzieła sztuki. Wiele osób proponuje skorzystanie ze strony internetowej muzeum w celu ustalenia, jakie eksponaty chcieliby Państwo zobaczyć przed wizytą, aby jak najlepiej je wykorzystać. Można również zapisać się na osobną wycieczkę z przewodnikiem, aby dogłębniej poznać zawartość Muzeum.

6. Empire State Building

New York City Tourist 101 twierdzi, że musisz wpaść na ten przełomowy budynek na Manhattanie. I pomimo wysokich opłat za wstęp, tłumów i długich kolejek, niedawni goście nalegają, że nie będzie ci przykro. W rzeczywistości, wycieczka na szczyt Empire State Building jest albo doskonałym sposobem, aby rozpocząć lub zakończyć wycieczkę, w pogodny dzień będziesz mógł zobaczyć główne atrakcje miasta około 1050 stóp pod sobą. Wybierz się na multimedialną wycieczkę, dostępną w ośmiu językach, która prowadzi zwiedzających przez eksponaty i widoki ikony z dodatkowym tłem na historię budynku. Zwiedzanie jest wliczone w cenę wstępu i podane Gościom w celu zwiększenia ich wizyty.Spoglądanie z ziemi na wieżowiec art deco jest również dość spektakularne, zwłaszcza wieczorami, gdy jest trochę nastrojowego oświetlenia. Światła wież Empire State Building utrzymywały tradycję zmiany koloru w celu rozpoznawania różnych okazji i organizacji przez cały rok od 1976 roku. W 2012 roku zmodernizowano kultowy system oświetlenia wieży, zastępując oświetlenie powodziowe dynamicznym systemem oświetleniowym unikalnym dla Empire State Building, z ponad 16 milionami kolorów w nieograniczonych kombinacjach i efektach. Sceny Empire State Building olśniewające widowiska z okazji Świąt i wydarzeń, często zsynchronizowane z muzyką.

7. Statua Wolności

Ta jasno świecąca Latarnia przyciąga turystów przez cały rok. Omówmy Twoje możliwości odwiedzin. Najpopularniejsza metoda polega na odczekaniu co najmniej 90 minut, aż prom zabierze cię z Battery Park (na Dolnym Manhattanie) do posągu znajdującego się na Liberty Island, po czym zatrzyma się na Ellis Island przed powrotem na ląd. Pierwszy jacht dnia wypływa o 9: 00, ostatni wypływa około 15: 30, ale prawie wszyscy podróżni narzekają na długie, niezorganizowane linie i kontrole bezpieczeństwa na dodatek 18,50 dolarów opłaty za taki skrócony rejs.Aby uniknąć niektórych kłopotów i jak najlepiej wykorzystać swój dzień, podróżni oferują kilka wskazówek. Po pierwsze, ustaw się w kolejce wcześniej, żebyś mógł wsiąść na jedną z pierwszych łodzi. Dwa, kup bilet i złap prom w Liberty State Park w Jersey City, New Jersey (dostaniesz tę samą wycieczkę, ale krótsze linie). Jeśli masz mało czasu, nie obawiaj się – nadal możesz zobaczyć pomnik z Battery Park lub High Line. Zwiedzanie z przewodnikiem to kolejny bezproblemowy sposób, aby zobaczyć kultowy zabytek.

8. New York Public Library

Ta główna gałąź, oficjalnie nazywana budynkiem Stephena A. Schwarzmana, przyciąga wielu miłośników książki, miłośników historii i architektury. Większość ludzi zatrzymuje się w Bryant Park landmark, aby przywitać się z Patience and Fortitude (słynne kamienne lwy strzegące wejścia) i podziwiać piękny projekt beaux-arts.Jeśli jesteś w nastroju do czytania, znajdziesz wyczerpujący zbiór map, oprócz specjalnych zbiorów literatury angielskiej i amerykańskiej, angielskiego romantyzmu i rzadkich książek. Biblioteka ta jest również miejscem kilku programów wykładowych oraz działu Dla Dzieci. Niedawni goście byli pod wrażeniem pięknej architektury biblioteki i mówią, że to świetne miejsce do wędrówki, jeśli masz godzinę lub dwie do zabicia.

9. Times Square

Niektórzy mówią, że Times Square jest jak metafora dla samego Nowego Jorku – to ekscytujące, kolorowe i zawsze skaczące. Inni opisują ten obszar Manhattanu jako pozbawiony sztuki, przepłacony i zatłoczony. Być może ten odcinek handlowy od West 42nd do West 47th Street jest trochę z obu i choć miejscowi radzą, aby go uniknąć, należy przynajmniej zobaczyć jego neony. Większość podróżnych zaleca zwiedzanie okolicy po zmroku, aby zobaczyć wyświetlacze marquee. Wiele dodać sprawdzanie Times Square przed lub po Broadway show to idealny czas, aby zmieścić go w harmonogramie.Największą atrakcją turystyczną na Times Square jest coroczny zrzut piłki sylwestrowej. Revelers tłum okolicy, aby zobaczyć słynną Kryształową Kulę Waterford w Nowym Jorku schodzi 77 stóp od słupa na budynku One Times Square. Jeśli czujesz się odważny, wybierz się na wycieczkę do Nowego Jorku i Times Square o tej porze roku i obejrzyj rzut piłki za darmo! Wystarczy zaplanować przyjazd wczesnym rankiem i pobyt przez cały dzień, i pamiętać, że obszar jest bardzo zatłoczony, nawet według nowojorskich standardów.

10. Broadway

Jacyś ludzie z poza miasta spędzają całą podróż do Nowego Jorku na jednym czy drugim przedstawieniu na Broadwayu. A jeśli lubisz sztuki i musicale, to właśnie tu powinieneś być: „The Great White Way” reprezentuje serce i duszę amerykańskiego teatru. Biorąc pod uwagę, że w pobliżu Times Square jest oszałamiający labirynt zabytków i dźwięków bez prawdziwego punktu wyjścia, niektórzy goście sugerują, że można zobaczyć wszystko, co potrzebne w tej okolicy tylko przez chodzenie tam i z powrotem między pokazami.Podróżnicy zgadzają się, że udział w przedstawieniu na Broadwayu jest koniecznością w każdej wizycie w Nowym Jorku. Większość była pod wrażeniem pięknych markiz, przytulnych teatrów i wyjątkowego talentu na scenie. Broadway jest częścią Nowego Jorku. To synonim Nowego Jorku. I jest coś dla każdego, jest to przyjazne rodzinie i są pokazy dla dorosłych.

 

Add Comment