Jak skompletować garderobę na zimowy urlop?

Jak skompletować garderobę na zimowy urlop?

Mgliste poranki, krótkie dni i szaruga za oknami nie zachęcają, by ruszyć na szlak czy chociażby wziąć psa na długi spacer. Mimo wszystko nie warto rezygnować z aktywności fizycznej. Przebywanie na świeżym powietrzu ma kluczowy wpływ na dobrostan organizmu. Wystarczy tylko odpowiednio się ubrać. W poniższym artykule podpowiadamy zatem, jak przygotować garderobę na zimową aktywność.

Evertrek.pl – tu skompletujesz garderobę na zimę

W sklepie evertrek.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by cieszyć się zimową aktywnością na świeżym powietrzu. Pamiętaj, by ubierać się na tak zwaną cebulkę – możesz wówczas zdjąć zbędną część garderoby, gdy będzie ci za ciepło. Stawiaj też na dobrej jakości materiały, nie oszczędzając na nich. Takie elementy garderoby posłużą ci dłużej, a więc jest to świetna inwestycja. Poza tym chodzi o to, aby zapewnić komfort termiczny i się nie spocić, a właśnie to gwarantuje odzież z naturalnych materiałów wysokiej jakości (na przykład wełna merynosów). Zadbaj o odpowiednią bieliznę termiczną i ciepłe skarpety; bez tego nawet najlepsza kurtka może się okazać niewystarczająca.

Bielizna termoaktywna dla niej i dla niego – podstawa zimowej garderoby

Jak wspomnieliśmy – podstawą zimowej garderoby jest bielizna termoaktywna. To ważne, by była dobrej jakości. Jest to element odzieży, który przylega bezpośrednio do skóry. Musi więc zapewniać komfort cieplny, a ponadto odpowiednią cyrkulację powietrza (aby się nie spocić).

Bluza termoaktywna

Warto zdecydować się na ciepłą bluzę z wełny merynosów, z długim rękawem i podwyższoną stójką. Taki krój zabezpieczy przed chłodem górną część ciała aż po szyję. Wełna jest natomiast materiałem, który słynie ze swoich właściwości termoregulacyjnych. Wyróżnia się wysokim stopniem absorpcji wilgoci i oddychalnością. Taka bluza jest również antyalergiczna i antybakteryjna. Dodatek specjalnej przędzy w bluzach Brubeck (przędza powstała z mikrowłókien elastanu i poliamidu) sprawia, że bluzy są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a do tego wygodne i elastyczne.

Majtki termoaktywne

Nieodzownym elementem garderoby są majtki. Najlepiej zdecydować się na wygodne bokserki (są dostępne zarówno męskie, jak i damskie modele). Bokserski termoaktywne zostały wyprodukowane z podobnego materiału co wspomniana bluza. Są ciepłe dzięki temu, że zawierają mikrowłókno z najwyższej klasy wełny owiec merynosów. Innowacyjna przędza Brubeck AirJet sprawia natomiast, że są wytrzymałe, wygodne i świetnie dopasowują się do kształtu ciała.

Getry termoaktywne

Podczas zimowych aktywności trzeba zabezpieczyć również dolną część ciała. Koniecznie musisz więc zaopatrzyć się w ciepłe getry. Najlepszym wyborem będą getry wykonane w technologii bezszwowej, z grubej dwuwarstwowej dzianiny. Dodatkowo konstrukcja getrów obejmuje strukturę siatkową, wszytą w miejsca o wzmożonej potliwości, a także wzmocnienia na kolanach. Co za tym idzie – getry świetnie nadają się do uprawiania sportów zimowych. Warto też wspomnieć o właściwościach przędzy Nilit Innergy, z której getry są wykonane. Jest to nowoczesna technologia, która zamienia ciepło wytwarzane przez twoje ciało w promienie podczerwone, które następnie wnikają w skórę. Pozwala to na utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Z kolei bezszwowa technologia sprawia, że getry są niemal jak druga skóra; nie powodują otarć i świetnie dopasowują się do sylwetki. Są także antyalergiczne i bakteriostatyczne.

Kurtka – co wybrać na aktywną zimę?

Bardzo ważna jest warstwa wierzchnia kurtki. Musi być wodoodporna i wiatroszczelna. Z drugiej zaś strony powinna zapewniać odpowiednią wentylację. Wybierz model nieco dłuższy niż do talii; tak, by kurtka zakrywała plecy. Mankiety powinny być regulowane bądź wyposażone w ściągacz. Kurtka z wysokiej jakości materiałów nie musi być bardzo gruba, aby zapewniała komfort termiczny. Jako wypełnienie wybieraj naturalny puch, ponieważ zdecydowanie najlepiej izoluje. Dobrym wyborem będzie też dodatek wełny w składzie kurtki.

Add Comment