Atrakcje dla dzieci pod Warszawą – czyli vademecum rodzica i każdego, kto planuje niezapomnianą przygodę!

atrakcje dla dzieci pod Warszawą

Upalne lato, śnieżna zima, deszczowa jesień, zwyczajna wiosna – nie jest ważnym, jaka pora roku gości na zewnątrz, bo pomimo wszystkiego zawsze warto wyjść z domu i wybrać się na rodzinną wycieczkę z dala od miejskiego huku. Opuszczając stolicę wystarczy tylko wytężyć wzrok, bowiem w jej okolicach znajduje się pełno atrakcji zarówno dla tych starszych dzieci, jak i najmłodszych (dorośli też skorzystają, więc bez obaw!). W tym artykule poznasz najciekawsze propozycje na najlepsze atrakcje dla dzieci pod Warszawą, które polecić można z czystym sumieniem – osobiście sprawdzone i za każdym razem powodujące uśmiech i szczerą radość na twarzach naszych pociech, a przy tym będące ciekawymi miejscami również dla ich rodziców.

Jakie są najlepsze atrakcje dla dzieci w okolicach Warszawy?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i tylko jedna – najlepszymi atrakcjami są takie, które sprawiają, że nikt nie będzie chciał wracać po nich do domu, a także niebędące stratą dla portfela. W okolicach Warszawy możemy odkryć wiele malowniczych terenów, parków rozrywki czy placów zabaw (odmienne od tych miejskich!)… i wiele więcej – wystarczy tylko się rozejrzeć. To nie tylko natura, ale także miejsce na świetną zabawę oraz często okazja do edukacji ekologicznej. Atrakcje dla dzieci stanowiące równocześnie ciekawe miejsca, które z całą pewnością można polecić, to wszystkie te, o których przeczytacie w tym artykule. Oto lista 8 najlepszych propozycji na spędzenie weekendu z dziećmi poza Warszawą:

1. ZOO Safari Borysew 

Zdj. ze strony zoosafari.com.pl

Kto choć raz nie marzył o zobaczeniu foki na żywo? Albo Żyrafy? Albo Emu, Kangura… – te i wiele innych zwierząt zamieszkuje ZOO Safari w Borysewie. Ogród zoologiczny założony w 2008 roku od tego czasu przeżywa nieustanny rozwój i aktualnie zajmuje powierzchnię 25 hektarów, a jego starania w 2017 roku zostały uhonorowane odznaczeniem Polskiej Organizacji Turystycznej jako „Najlepszy Produkt Turystyczny”, co stanowi idealną rekomendację. Wybierając się do tego ZOO przygotuj się na niezapomnianą zabawę, a przede wszystkim zabierz wygodne buty, bo zdecydowanie szybko stąd nie wyjdziesz. ZOO Safari Borysew jest miejscem, na którego pełne zwiedzenie najlepiej zaplanować cały dzień, bo kilka godzin nie starczy by w pełni poznać to wyjątkowe miejsce. 

2. Wild West City Runów

Ten zlokalizowany w małej wsi Runów obiekt to nie lada gratka dla każdego miłośnika westernu oraz mrożących krew w żyłach opowieści o walecznych kowbojach. Miasteczko Wild West zlokalizowane jest niespełna 35 kilometrów od Warszawy, a oprócz klimatycznej zabudowy w stylu amerykańskiego Dzikiego Zachodu kusi szeregiem ciekawych atrakcji – prezentowane tu są ekscytujące programy mające na celu jak najlepiej oddać odwiedzającym klimat, jak przystało na Dziki Zachód oraz zaszczepić w każdym chęć założenia kapelusza, znalezienia rewolwera, osiodłania konia i odjechania ku zachodzącemu słońcu – i trzeba przyznać, że robią to bardzo dobrze. W Wild West City nie jesteś skazany na samotną podróż na własnych nogach – do dyspozycji odwiedzających jest kolej wąskotorowa, drezyna czy nawet wóz traperski, a to wszystko – oczywiście – w akompaniamencie muzyki country, co sprawia, że to miejsce wydaje się być doskonałym wyborem na jednodniową wycieczkę. Jeśli będzie tylko pogoda – koniecznie przeznacz jeden z letnich weekendów na odwiedziny tej miejscówki, kowboju!

3. Farma Iluzji

Zdj. ze strony farmailuzji.pl

Ciekawym miejscem w okolicach Warszawy wartym odwiedzenia jest zdecydowanie Farma Iluzji zlokalizowana w Mościskach, koło Trojanowa. Ten blisko sześcio hektarowy obiekt to jeden wielki plac zabaw dla całej rodziny. Z pewnością znajdziecie tutaj coś dla siebie – zarówno najmłodsi, jak i ci najstarsi. Zdecydowanym must-have w obiekcie jest odwiedzenie Latającej Chaty Tajemnic, która swoimi sekretami skusi każdego. Farma Iluzji to także świetna propozycja na aktywny wypoczynek – zwykły spacer urozmaicą pokazy iluzji wykonywane przez wprawionych magików oraz ciekawe miejsca zlokalizowane na terenie Farmy. Ciężko użyć innego słowa niż to, że w tym miejscu poczujecie się magicznie – możliwe też, że zapomnicie co jest fikcją, a co rzeczywistością.

4. Sady Klemensa

Zdj. ze strony sadyklemensa.pl

Jeżeli oprócz rozrywki cenisz sobie również możliwość nauki na świeżym powietrzu, to Sady Klemensa stanowią doskonałą propozycję do odwiedzenia. To park rozrywki inny niż wszystkie – jak sam o sobie mówi – to tutaj dzieje się nauka przez zabawę, co jest prawdą. Dzieci poznają świat przyrody z zupełnie innej strony, a i dorośli przy tym nie będą się nudzić. Baśniowe Sady Klemensa oferują szereg atrakcji, m.in. na ich terenie znajduje się park linowy, ukryty w koronach drzew, labirynt, kilka placów zabaw oraz ogromna strefa relaksu przystosowana do odpoczynku po całym dniu nauki poprzez zabawę lub też zorganizowania rodzinnego pikniku (oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad ekologii i poszanowania przyrody!). Wszystko to powoduje, że jest to miejsce wyjątkowe, a na pewno obudzi w waszych dzieciach zielone serce dla świata i chęć do działania ku dobru ogółu.

5. Park Rozrywki Julinek

Zdj. ze strony julinek.com.pl

Park rozrywki Julinek to zdecydowana klasa sama w sobie: zlokalizowany na terenie dawnej bazy cyrkowej, zaledwie 30 kilometrów od serca Warszawy, w bezpośredniej bliskości Kampinoskiego Parku Narodowego. Już samo to mówi wiele. Jednakże to, czym Julinek może się poszczycić, to zdecydowanie największy na Mazowszu Wielki Park Linowy, dostosowany w swej trudności zarówno dla wprawionych wspinaczy, jak i dla najmłodszych dzieci, dopiero zaczynających swą przygodę z tym sportem. To wszystko powoduje, że w parku tym można spędzić długie godziny na samej tej jednej atrakcji, a jeśli nadal będziecie mieć siłę na dalsze zwiedzanie, to w kampusie parku znajduje się również mini-golf, ścianka wspinaczkową oraz atrakcje o dumnej nazwie „kraina dmuchańców”, gdzie dzieci spędzą niezapomniane chwile, a po wyjściu z parku rozrywki Julinek jedyne o co będą pytać, to o to, kiedy ponownie tam wrócicie. Wybierając się do Julinka nie zapomnij wyposażyć się w dobre, antypoślizgowe obuwie, żeby móc w pełnej krasie skorzystać ze wszystkich możliwości oferowanych przez placówkę.

6. Park Bajka

Park Bajka w Błoniu to w zasadzie kompleks składający się z wielu placów zabaw. Największą zaletą tego miejsca jest to, że nie ma tu miejsca na nudę, a drugą – równie ważną – to, że jest to miejsce całkowicie darmowe. Te podwarszawskie centrum dobrej zabawy podzielone jest na dwie strefy – strefę aktywnego oraz strefę cichego wypoczynku. W strefie aktywnej na pierwszy plan wysuwa się obszar placu zabaw pełny mokrych atrakcji. Fontanny połączone z wodną rzeką powodują, że dzieci z radością spędzają tutaj masę czasu, szczególnie upalnym latem. Kolejnym ciekawym miejscem jest Strefa Instrumentów XXL, gdzie można uwolnić pokłady kreatywności i tworzyć muzykę prawie że na miarę Chopina, tylko w nieco infatylniejszym wydaniu. W Parku Bajka znajdują się też krzywe zwierciadła będące doskonałą atrakcją – nie daj się prawom fizyki i w ciągu jednego momentu stań się osobą grubszą, by sekundę później urosnąć na blisko dwa metry, a następnie spłaszczyć się całkowicie, stając się cieńszym od kartki papieru. Park ten to zdecydowany ewenement i w całej Polsce nie znajdziecie drugiego takiego.

7. Ogród Botaniczny w Powsinie

ogrod botaniczny w powsinie
Autor: Kaja KraskaPark Kultury w Powsinie i Ogród Botaniczny to idealne miejsce, by pospacerować i rozkoszować się wiosenną aurą. dojazd samochodem lub autobusem linii 519

Kolejnym ciekawym miejscem na naszej mapie jest Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie. To doskonałe miejsce dla miłośników przyrody, bowiem znajdziecie tu masę egzotycznych roślin, a ponadto istnieje możliwość wysłuchania ciekawych prelekcji na ich temat – ogród podlega bowiem pod Polską Akademię Nauk. Wyróżniającym tę placówkę jest niedawno powstały duży plac zabaw, basen czy też bar, znajdujący się w pobliżu.

8. Dzielnica Filmowa

Zalesie Górne już od kilku lat skrywa w sobie tajemnicę – jest nią Dzielnica Filmowa, będąca niczym innym jak świetnym tematycznym parkiem rozrywki znajdującym się w okolicach Warszawy. Jeśli interesują cię atrakcje związane z przemysłem filmowym, to nie ma lepszego wyboru. W parku w roli głównej występują… samochody, które swym wyglądem związane są z kultowymi produkcjami, takimi jak wszystkim dobrze znana animacja o grupie młodych detektywów – Scooby-Doo czy seria filmów o młodym czarodzieju, Harrym Potterze oraz wiele innych. Wszystkie dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych zawierają się w cenie biletu.

W okolicach Warszawy znajduje się mnóstwo atrakcji, a to tylko niektóre z nich, które są dostępne dla zainteresowanych. Omawiana lista pozwoli ci przygotować wspaniałą wycieczkę dla swojej rodziny, która pozostanie niezapomnianą przygodą. Wybierając obojętnie którą z zaproponowanych atrakcji, dzieci nie będą rozczarowane i można wręcz zagwarantować, że będą z niecierpliwością wyczekiwać na kolejne takie wyjście. Park rozrywki, Ogród Botaniczny, Dzielnica Filmowa czy Sady Klemensa to idealny wybór na jednodniowy wypad z rodziną, a witryny internetowe wspomnianych w artykule atrakcji, zdradzą więcej kluczowych informacji, których będziesz potrzebować. Także aparat w dłoń, kanapka do plecaka, dzieci pod pachę i miłej zabawy!

Add Comment