Co warto odwiedzić w Barcelonie

Planując wycieczkę do Barcelony, będziesz chciał delektować się wyśmienitym hiszpańskim jedzeniem i winem, zwiedzić słynne muzea i zabytki, a może zrelaksować się na plaży. Aby zachować równowagę budżetową, skorzystaj z bezpłatnych atrakcji: Zaplanuj zwiedzanie muzeów w dni wolne od muzeów, spaceruj ciekawymi krętymi uliczkami w zabytkowych częściach miasta i ciesz się smakiem regionalnych produktów na wolnym powietrzu.

1. Plaça Reial

barcellonaNie jest to najbardziej ekscytujące z osiągnięć Gaudiego, ale Plaça Reial (to katalońska nazwa, po hiszpańsku Plaza Real) powinna być istotną częścią Wycieczki po Barcelonie, więc jest to dobre miejsce, aby zacząć.

Spacer po Las Ramblas od strony morza, Plaça Reial można znaleźć poprzez alejkę po prawej stronie, około jednej trzeciej drogi w górę najsłynniejszej ulicy Barcelony.

Wpływ Gaudiego na ten otoczony palmami plac rozciąga się nie dalej niż latarnie. Ale to nie znaczy, że nie powinieneś spędzać czasu w hotelach, restauracjach, klubach nocnych i kawiarniach na świeżym powietrzu, które dają temu miejscu stały buzz.

Plaça Reial znajduje się jeden krok w dół od Las Ramblas na liście atrakcji turystycznych w Barcelonie i jest zaledwie 30 sekund od niego, co czyni go doskonałą ucieczką od zgiełku najsłynniejszej ulicy Barcelony.

2. La Sagrada Familia

Najbardziej znany zabytek Barcelony może pobierać opłaty za wstęp, ale oglądanie go z zewnątrz jest bezpłatne. Kościół Sagrada Familia jest największym arcydziełem katalońskiego architekta Antoniego Gaudiego i jest obowiązkowy dla wszystkich odwiedzających Barcelonę. A jeśli wracacie do miasta, wpadnijcie jeszcze raz, bo budowa trwa i co roku jest coś nowego do zobaczenia.

Oczywiście wpłacenie opłaty za wstęp przynajmniej gwarantuje, że ukończą budowę (ponad 120 lat i do tej pory liczą się), ale jeśli masz bardzo napięty budżet, nadal możesz docenić 90 procent budynku z naprzeciwka.

3. Spacer Wzdłuż La Rambla

Najsłynniejsza ulica w Barcelonie, Las Ramblas, jest atrakcją turystyczną samą w sobie. Uliczni wykonawcy są tam przez cały dzień i w nocy okolica ożywia się światłami, osobliwymi kawiarniami i ludźmi spacerującymi po kolacji. Jest wiele do zobaczenia wzdłuż ulic:

  • – Zjedz coś na La Boqueria, flagowym targu w Barcelonie.
  • – Pisałem wyżej, że Plaça Reial znajduje się tuż przy głównej ulicy (poszukaj zaprojektowanych przez Gaudiego latarni), gdzie znajduje się kilka świetnych klubów nocnych.
  • – U podnóża Las Ramblas znajduje się Pomnik Colona, poświęcony Odkrywcy, Krzysztofowi Kolumbowi, z niewielką wieżą widokową na szczycie (opłata za windę wynosi 5,40€).

4. Baw się dobrze w Parc de la Ciutadella

Idź pobiegać w bardzo przyjemnym parku w centrum Barcelony. Parc de la Ciutadella oferuje Łuk Triumfalny w Barcelonie (o wiele ładniejszy niż ten w Paryżu), fontanny, jezioro na łodzi, ozdobne muzea (nie za darmo), zoo (również nie za darmo) oraz piękne trasy biegowe i spacerowe.

Parc de la Ciutadella, położony na północno-wschodnim skraju Ciutat Vella, powstał w połowie XIX wieku i był niegdyś jedynym parkiem w Barcelonie.

5. Zrelaksuj się na plaży Barceloneta

Na plaży Barceloneta można spędzić czas, łowiąc kilka promieni, nawet nie opuszczając miasta. Wiele się dzieje na tej miejskiej plaży, od perkusistów, przez artystów z piasku, po sprzedawców pączków. To zwykle jest zatłoczone, ale jest również miejscem zabawy dla ludzi-oglądać i bawić.

Istnieje kilka wspaniałych restauracji z owocami morza w dzielnicy Barceloneta, niegdyś dzielnicy rybackiej, która zachowuje swój urok starego świata.

Istnieje również Plaża Dla nudystów, trochę spacerem od głównego obszaru turystycznego.

6. Cud katedry w Barcelonie

Wejście do katedry w Barcelonie, znanej również jako La Seu (inne określenie katedry), La Catredal lub kościół św. Eulalii, jest bezpłatne, dzięki czemu można odkrywać piękno tej romańskiej katedry zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Iglice La Seu dominują w Dzielnicy Gotyckiej, a Katedra otoczona jest jednymi z najbardziej romantycznych starych dzielnic Barcelony krętych wąskich uliczek. Poszukaj XIV-wiecznego krużganka, otoczonego rzeźbami 13 gęsi przedstawiającymi 13 lat męczeństwa Świętej Eulalii, której grób znajduje się wewnątrz katedry.

7.Poznaj rzymskie ruiny

Rzymskie ruiny Barcelony znajdują się wszędzie w starszych częściach miasta. Można spacerować po murach Starego rzymskiego miasta i czytać Ilustrowane informacje zamieszczane po drodze. Wejścia do Starego Miasta znajdują się przy Plaça Nova, Pati Llimona Civic Center, a ściany i wieże przy Plaça Ramon Berenguer.

O Rzymianach można dowiedzieć się w Muzeum Miejskim (wstęp bezpłatny w niedziele w godz. 15.00–20.00) i dowiedzieć się o wykopaliskach archeologicznych, w których odkryto ruiny łaźni, domów i piwnic winnych w Barcinie.

8. Zobacz widok z zamku

Słynny Zamek Montjüic jest dostępny z kolejki linowej lub chodnikiem na wzgórze (nazywane Jew ’ s Hill). Po dotarciu na miejsce można przejść się szlakiem po zewnętrznej stronie zamku i podziwiać widok na miasto i port.

Wewnątrz zamku (wstęp płatny) znajdują się ogrody oraz Muzeum Wojskowe z artefaktami i lochami, w których przetrzymywano więźniów.

9. Wybierz się na spacer po Dzielnicy Gotyckiej

Przewodnik poprowadzi Cię na spokojny spacer po fascynującej dzielnicy gotyckiej wyjaśniając kulturę i historię okolicy. Zobaczysz zarówno zabytki okolicy, jak i ukryte miejsca, których możesz nie odkryć na własną rękę. Obszar ma mieszankę imponujących kościołów, urokliwe Place i wąskie, kręte uliczki do zwiedzania z przewodnikiem. 2,5-godzinne wycieczki odbywają się codziennie z wyjątkiem 24 grudnia, 25, 26 i 1 stycznia.

10. Odwiedź fascynujące Cmentarze

Możesz nie myśleć o zwiedzaniu cmentarza w Barcelonie, ale intrygująca Sztuka zabytkowa sprawia, że warto. Niektóre z nich oferują bezpłatne wycieczki z przewodnikiem (ale być może trzeba będzie zrozumieć kataloński lub hiszpański).

Cmentarz Poblenou, zbudowany w 1700 roku, był pierwszym nowoczesnym cmentarzem w Barcelonie. Architektura i monumentalna Sztuka sprawiają, że warto go odwiedzić. Zobacz słynną rzeźbę El Petó de la Mort (Pocałunek śmierci).

Również na wzgórzu Montjüic znajduje się cmentarz, na którym pochowani są bogaci i sławni mieszkańcy Barcelony z imponującymi pomnikami na grobach. Można również zwiedzić muzeum i zobaczyć karawany i powozy konne wolne w soboty i niedziele od 10.00 do 14.00.

Add Comment