Plaże Zachodniego Wybrzeża Mauritiusa

Ciesz się pięknymi plażami i wspaniałymi zachodami słońca wzdłuż zachodniego wybrzeża Mauritiusa.

Flic En Flac jedna z najpopularniejszych plaż zachodniej części wyspy oferuje niebieską, turkusową lagunę z płytką wodą. Plaże Tamarin i Le Morne są znane na Mauritiusie, a także na całym świecie jako idealne miejsca dla surferów, gdzie fale i warunki wiatrowe zapewniają idealne warunki do surfowania.

Plaże zachodniego wybrzeża są dość popularne zarówno wśród turystów jak i miejscowej ludności Mauritiusa.

Najpopularniejsze plaże zachodniego regionu Mauritiusa to: Flic en Flac, Tamarin i Le Morne.

Flic en Flac Beach

Plaża Flic en Flac znajduje się na zachodnim wybrzeżu Mauritiusa pomiędzy wioską Albion i Tamarin.

Plaża Flic En Flac (co w języku niderlandzkim oznacza „wolny i płaski ląd”) jest jedną z najdłuższych plaż Mauritiusa. Plaża kontynuuje prawie całą drogę do wioski Tamarin i jako takie jest idealnym miejscem na wielki 1 godzinny spacer po plaży.

Plaża jest idealna do kąpieli, pływania, snorkelingu i spędzenia dnia relaksu z partnerem, rodziną i przyjaciółmi.

Plaża Flic En Flac ma biały piasek i turkusową niebieskąlagunę. Plaża jest całkowicie chroniona przez rafę koralową i oferuje najlepsze możliwości pływania bez silnych prądów morskich.

Przy wchodzeniu do morza należy pamiętać o koralowcach, a zwłaszcza jeżowcach, które są bardzo powszechne w tym obszarze.

Wchodzenie na jeżowca może być bardzo bolesne i dlatego przy wejściu do morza zaleca się noszenie sandałów lub butów do pływania.

Najważniejsze elementy Flic En Flac to piękne zachody słońca, które wypełniają niebo gamą kolorów. Widok słońca znikającego w morzu z niezwykłą scenerią plaży wokół zapieraja dech w piersiach.

W dni powszednie plaża Flic En Flac jest dość pusta, podczas gdy w weekendy Plaża może stać się dość zajęty z wielu mieszkańców z okolicznych wsi i miasteczek.

Tamarin Beach

Plaża Tamarin znajduje się nad zatoką Tamarin pomiędzy Flic en Flac a miejscowością Black River.

Widok plaży Tamarin, w tym również tamarain bay i Black River mountain w tle jest dość imponujące i sprawia, że wizyta na plaży jest pozycją obowiązkową.

Piasek Zatoki Tamaryńskiej jest żółtawy i składa się z miękkiego piasku zmieszanego z małymi kamieniami. Morze w tym rejonie jest czyste od koralowców, kamieni i jeżowców.

Rzeka Tamarin przecina plażę na dwie części. Można przejść z jednej części do drugiej, przekraczając rzekę pieszo.

Co więcej, Zatoka Tamaryńska nie posiada rafy koralowej chroniącej większość jej powierzchni, więc przy wielu okazjach, gdy morze jest wzburzone poza rafą, wody zatoki są również wzburzone. Warto zauważyć, że brak ochrony raf może prowadzić do silnych prądów morskich i wzburzonych mórz, dlatego należy zachować ostrożność przy wchodzeniu do wody.

Mimo to Zatoka Tamaryńska słynie wśród surferów, ponieważ fale średnie (około 1 metra) nadają się do surfingu i bodyboardingu. Zatoka świetnie nadaje się również do kąpieli w płytkich wodach.

Plaża Tamarin jest dość pusta w ciągu tygodnia, podczas gdy w weekendy wielu mieszkańców przyjeżdża na plażę z rodzinami. W piątkowe i sobotnie wieczory, to jest bardzo popularne przyjść i ustawić ognisko wzdłuż plaży i zatoki Tamarin.

Le Morne Beaches

Półwysep Le Morne znajduje się na południowo-zachodnim krańcu Mauritiusa. Plaże Le Morne znajdują się w zachodniej części półwyspu Le Morne u podnóża Brabancji Le Morne.

Publiczna plaża Le Morne jest piękną plażą z białym piaskiem koralowym, bardzo czystymi wodami zapewniającymi doskonałą widoczność, drzewami rozrzuconymi wzdłuż plaży i piękną scenerią z górą Le Morne jako imponującym tłem.

Mimo że wiele plaż Le Morne jest obecnie miejscem najlepszych hoteli, publiczna plaża Le Morne jest łatwo dostępna od głównej drogi i znajduje się na tym samym poziomie co inne plaże w okolicy.

Plaża Le Morne jest szczególnie popularna dla surferów z wiatrem i latawcem. Idealne warunki wiatrowe niemal przez cały rok sprawiają, że ta plaża jest jednym z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu na świecie. Również dla wszystkich nie-surferów, warto zrobić wycieczkę na plażę, aby obejrzeć profesjonalnych surferów. Pływanie na tej plaży jest możliwe jednak należy pamiętać o wszystkich surferów i kitesurferów szybujących i surfujących wzdłuż plaży.

W każdym dniu tygodnia Plaża Le Morne może być dość ruchliwa, w zależności od warunków surfowania w danym dniu. W weekendy, plaża jest zajęta zarówno miejscowi i turyści przyjeżdżają, aby cieszyć się tą piękną plażą, idealne warunki do surfowania lub oglądać niesamowite umiejętności surfingu profesjonalnych surferów odwiedzających plażę.

Lista plaż na Zachodzie Mauritiusa:

  • Albion
  • Flic En Flac
  • La Preneuse
  • Le Morne Brabant
  • Point aux Sables
  • Tamarin
  • Tombeau Bay

 

images source: mauritiusattractions.com

Add Comment