Plaże Mauritius – najlepsze plaże na Mauritiusie

"Mauritius" by Simisa - Wikipedia
„Mauritius” by Simisa – Wikipedia

Mauritius – wyspa położona na Oceanie Indyjskim w pobliżu Wysp Reunion i Rodrigues. Jasne, ciepłe, niebieskie turkusowe wody i niekończące się białe plaże z palmami sprawiają, że Mauritius jest idealnym miejscem na tropikalne wakacje na plaży marzeń.

Wyspa Mauritius oferuje turystom szeroki wybór pięknych białych piaszczystych plaż i błękitnych Lagun. Mauritius jest uważany za raj Oceanu Indyjskiego.

Jej duże laguny pokryte drobnym białym piaskiem są ucieleśnieniem raju dla tych, którzy chcą cieszyć się morzem i słońcem. Wokół wyspy rozciągają się duże plaże, które oferują niezrównane możliwości relaksu.

Linia brzegowa Mauritiusa ma około 330 km długości i prawie wszędzie można znaleźć ładne piaszczyste plaże. Kolejną dużą zaletą Mauritiusa jest to, że cała wyspa jest otoczona rafami koralowymi, które wokół utworzyły duże laguny. Laguny te nie tylko piękne z krystalicznie czystą wodą, ale także zapewniają spokojne warunki wodne, idealne do pływania, kąpieli i snorkelingu.

Na wielu z tych plaż na pewno znajdziesz hotele i kurorty plażowe. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że wszystkie plaże Mauritiusa są publiczne.

Większość publicznych plaż Mauritiusa jest bezpieczna do kąpieli, a także idealna do spacerów przybrzeżnych i zwiedzania.

Poniżej znajdziesz odnośniki do postów ze szczegółowymi informacji na temat różnych plaż na każdym z różnych wybrzeży i regionów Mauritiusa.

Plaże Mauritiusa według regionów:

Plaże Mauritius – najlepszy czas na wizytę

Mauritius jest tropikalną wyspą i jak wiele tropikalnych wysp ma mnóstwo bujnej zieleni i ma kolorową roślinność przez cały rok.

Klimat jest bardzo przyjemny i pozwala gościom na idealne wakacje przez cały rok.

Możesz zdecydować się na przyjazd na Mauritius o każdej porze roku i będziesz mieć komfortową pogodę podczas pobytu.

Należy pamiętać, że odwiedzając Mauritius w okresie letnim (od listopada do kwietnia), na pewno będziesz cieszyć się z jasnego słońca i idealnej temperatury do pływania.

W okresie lipiec-wrzesień temperatury są niższe i może być trochę zimno do kąpieli w morzu.

Ważne Uwagi:

  • Należy zachować szczególną ostrożność podczas zwiedzania plaż w celach kąpielowych. Niewiele jest plaż niebezpiecznych do kąpieli, ale mogą być zbyt głębokie dla dzieci. Dlatego przed wejściem do morza należy pamiętać o wszelkich tablicach z ostrzeżeniami dotyczącymi wejścia do morza.
  • Nudyzm nie jest dozwolony na Mauritiusie, a na Mauritiusie nie ma plaż dla nudystów.
  • Ważne jest, aby wiedzieć, że wszystkie plaże Mauritiusa są publiczne. Dotyczy to również plaż hotelowych. W związku z tym, hotele, ośrodki wypoczynkowe lub prywatne wille i ich właściciele nie mogą powstrzymać Cię od wejścia na „ich” plażę.

Add Comment