Co powinieneś wiedzieć jadąc do Singapuru

"1 bishan park panorama 2012" by chensiyuan - Wikipedia
„1 bishan park panorama 2012” by chensiyuan – Wikipedia

Podróże po Singapurze to wyjątkowe doświadczenie, może dlatego, że sam Singapur jest taką anomalią.

Małe miasto/kraj/wyspa Azji Południowo-Wschodniej jest notorycznie nieskazitelne i nieco droższe w porównaniu do innych miast w regionie. Singapur zajmuje pierwsze miejsce w Azji w indeksie Rozwoju Społecznego (wskaźnik uwzględniający opiekę zdrowotną, przestępczość, edukację, jakość życia i inne czynniki), ale kraj ten boryka się z innymi wyzwaniami.

Singapur ma spuściznę betonu, wysokie opodatkowanie alkoholu i błyskotliwy handel detaliczny to wystarczy, aby przestraszyć świadomych budżetu turystów z powrotem do Tajlandii. W rzeczywistości miasto szczyci się dużą przestrzenią zieloną i jest zaskakująco przyjazne dla rowerów. Matryca szlaków łączy różne parki, które pomagają podróżnym zapomnieć, że są w tętniącym życiem mieście milionów!

Podstawy podróży w Singapurze:

 • – Oficjalna nazwa: Republika Singapuru
 • – Czas: UTC + 8 (13 godzin przed wschodnim czasem standardowym)
 • – Kod Telefoniczny Kraju: +65
 • – Stolica: Singapur (Singapur jest miastem/państwem)
 • – Ludność: 5,61 mln
 • – Religie podstawowe: Buddyzm: 33%; chrześcijaństwo: 19%; Islam: 14%

Czego oczekiwać podczas podróży do Singapuru

Podobnie jak Kuala Lumpur, napotkasz bardzo zróżnicowaną populację Chińczyków, Hindusów i Malajów, wraz z wieloma zagranicznymi pracownikami, którzy uczynili Singapur swoim nowym domem. Bogactwo kultur mieszają się, aby Singapur podróżować prawdziwie edukacyjne doświadczenie.

Dość dobrze wszyscy Singapurczycy są dwujęzyczni i mówią po angielsku, czyli miejscowo „Singlish” – chociaż oficjalnie jest to zniechęcane przez rząd. W przeciwieństwie do niektórych chaotycznych stolic Azji, porządek i wydajność są wysoko cenione w Singapurze. Czystość jest cenna, a woda z kranu cię nie otruje.

Zgubienie się jest łatwe w rozległych centrach handlowych, które są połączone zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią. Nigdy nie zabraknie zadaszonych pomieszczeń w deszczowy dzień. Przyjemne nabrzeże przekształca się w epicentrum w nocy do jedzenia i towarzyskie. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Singapurczycy żyją tylko po to, by jeść i robić zakupy! Ale miasto ma wiele atrakcji kulturalnych i twórczych znalezionych z dala od centrów handlowych. Światowej klasy muzea w Singapurze mogą Cię zająć przez kilka dni.

Czy Podróż Do Singapuru Jest Droga?

Jedzenie w Singapurze jest bardzo przystępne, jednak zakwaterowanie jest wyższe niż w sąsiednich krajach wokół Azji Południowo-Wschodniej. Opłaty za wstęp są stosunkowo drogie, ale często znajdziesz mnóstwo bezpłatnych atrakcji, aby cieszyć się w mieście. Mieszkańcy i doświadczeni podróżnicy wiedzą, jak zaoszczędzić pieniądze w Singapurze, korzystając z darmowych zniżek.

Mieszkańcy, zwłaszcza emigranci, sarkastycznie określają Singapur jako „dobre miasto” ze względu na wysokie lokalne grzywny za pozornie małe wykroczenia. Możesz zostać ukarany grzywną na miejscu za żucie gumy, jazdę na rowerze po chodniku, przynoszenie jedzenia lub napojów do transportu publicznego, palenie w niewłaściwych miejscach, nie spłukiwanie toalety lub przechodzenie przez jezdnię poza przejazdami ulicznymi. Nawet złapanie z nielegalnie pobranym filmem lub elektronicznym papierosem może oznaczać ukaranie go grzywną na granicy.

Singapur jest często pomijany lub tylko kilka dni przez podróżnych budżetu ze względu na jego reputację jako drogi cel — szczególnie dla życia nocnego i towarzyskiego. Chociaż można łatwo cieszyć się niesamowitą kuchnię pod US $5 w sądach żywności, takich jak słynny Lau Pa Sat, zakwaterowanie, zakupy, i życie nocne są bardzo drogie w porównaniu do innych krajów w Azji Południowo-Wschodniej.

Wysokie opodatkowanie wpływa na ceny prawie na wszystko. Podatki od alkoholu i tytoniu są niezwykle wysokie. W przeciwieństwie do innych krajów w Azji, Singapur technicznie nie ma żadnych zwolnień celnych za wwożenie tytoniu do kraju.

Singapur

Większość narodowości nie musi organizować wizy podróżnej przed wyjazdem do Singapuru; podróżni ze Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej mogą korzystać z 90-dniowego pobytu za darmo. Dostaniesz pieczątkę za darmo po przyjeździe.

Jeśli masz przy sobie leki na receptę, przynieś kopie recepty i paszport medyczny, jeśli masz. Singapur ma obowiązkowy wyrok śmierci za handel narkotykami, więc nawet nie myśl o sprowadzaniu narkotyków z innego kraju!

Ludność

 • – Ludność: 5,61 mln (spis z 2015)
 • – Średnia długość życia: 83,1 lat (trzecia najdłuższa długość życia na świecie, Za tylko pierwszą Japonią i drugą Szwajcarią)

 

Singapur zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem gęstości zaludnienia, przewyższając nawet Hongkong pod względem liczby mieszkańców na kilometr kwadratowy.

Chociaż większość ludności to Chińczycy, Singapur jest tyglem ludzi i kultur. Szacuje się, że 43 procent mieszkańców kraju urodziło się poza Singapurem.

Co ciekawe, kobiety w Singapurze mają najniższy wskaźnik dzietności na świecie, jednak duża liczba imigrantów i obcokrajowców powstrzymuje spadek populacji tego kraju.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś spróbować couchsurfingu, Singapur jest miejscem, aby to zrobić. Wielu obcokrajowców oferuje możliwość bezpiecznego pobytu z nimi za darmo. Znajomość lokalnego, który zna miasto jest ogromną pomocą w oszczędzaniu pieniędzy i przedostaniu się pod powierzchnię turystyczną.

Pieniądze w Singapurze

 • – Waluta: Dolar singapurski (SGD). Przed kwotą umieszcza się typowy znak dolara ( $ ) lub (s$).
 • – Podział: S$1 dzieli się na 100 centów.

 

Singapur jest domem dla najwyższego odsetka milionerów na świecie (pod względem zamożności). Nawet miliarder Eduardo Saverin, współzałożyciel Facebook ’ a, denuncjował swoje amerykańskie obywatelstwo i osiedlił się w Singapurze w kontrowersyjnym posunięciu, które zdaniem krytyków miało na celu uniknięcie opodatkowania.

Singapur używa monety dla swojej jednostki waluty $1. W przeciwnym razie napotkasz kolorowe Banknoty w nominałach $2, $5, $10, $50, i 100. Chociaż Banknoty 20 i 25 dolarów są w obiegu, rzadko się je widuje. Dolar Singapurski dzieli się na 100 centów.

Karty kredytowe, w szczególności Visa i Mastercard, są powszechnie akceptowane w singapurskich hotelach, restauracjach i centrach handlowych. Bankomaty połączone z Zachodem są dosłownie wszędzie w całym mieście-dobrze, będziesz ich potrzebował!

Przewracanie nie jest powszechną praktyką w Singapurze, istnieją jednak pewne wyjątki. Należy zaokrąglić do najbliższego dolara, gdy napiwki kierowców lub innych, którzy świadczą usługi.

Chociaż jako podróżnik prawdopodobnie nie będziesz miał tyle szczęścia, aby napotkać jakiekolwiek, Singapurski banknot o wartości 10 000 dolarów to banknot o najwyższej wartości na świecie! Rząd zaprzestał produkcji nominałów w 2014 roku i aktywnie usuwał je z obiegu.

Język w Singapurze

 • – Języki Urzędowe: Chiński, Angielski, Bahasa Malajski, Tamilski (Południowoindyjski)

 

Podczas podróży do Singapuru rzadko masz do czynienia z barierą językową. Z tak wielu różnych grup etnicznych potrzebujących do prowadzenia działalności gospodarczej, angielski jest używany wszędzie, pomimo szacowanego 20 procent mieszkańców nie jest w stanie czytać lub pisać w języku angielskim. Nawet Konstytucja Singapuru jest napisana w języku angielskim.

Chociaż Bahasa Malaysia (malajski) jest oficjalnym językiem narodowym Singapuru, tylko szacuje się, że 12 procent mieszkańców rozumie go.

Singapurska nieoficjalna, slang-ciężka wersja języka angielskiego jest humorystycznie określana jako „Singlish” i zapożycza słowa z języka chińskiego, tamilskiego i Malajskiego. Mimo że Singlish jest luźno oparty na języku angielskim, turyści z trudem rozumieją unikalny dialekt z dużą ilością lahów.

Najlepszy czas na wizytę w Singapurze

Singapur pozostaje ciepły i otrzymuje obfite opady przez cały rok, jednak Luty jest zwykle najsuchszym miesiącem. Mgła z niekontrolowanych pożarów płonących na pobliskiej Sumatrze jest corocznym problemem. Pożary znacznie obniżają jakość powietrza od maja do sierpnia.

Festiwale w Singapurze

Duża mieszanka grup etnicznych, które nazywają Singapur domem, obchodzą szereg festiwali. Różne grupy przestrzegają różnych świąt buddyjskich, islamskich, hinduistycznych, taoistycznych i chrześcijańskich.

Wszystkie wielkie chińskie święta obchodzone są z entuzjazmem w Singapurze, szczególnie Chiński Nowy Rok, Chiński Festiwal Mooncake i Festiwal Hungry Ghosts. Ceny zakwaterowania wzrosną w czasie tych świąt państwowych.

Ramadan jest obserwowany przez muzułmańską ludność Singapuru, choć rzadko wpływa na podróże. Narodowy Dzień Singapuru jest 9 sierpnia i jest obchodzony corocznie z dużą paradą i uroczystości patriotyczne.

Dojazd i okolice

Przy tak dużej gęstości zaludnienia na wyspie, ruch może być straszny. Prywatna własność samochodów w Singapurze jest bardzo droga, ale to nie powstrzymuje wielu mieszkańców od jazdy.

Transport publiczny jest zdecydowanie sposób, aby przejść w Singapurze. Doskonałe systemy MRT i LRT są w większości wydajne i czyste. System autobusowy jest łatwy w nawigacji, a Twoja karta transportowa EZ-Link (warto się dostać, jeśli będziesz przebywać dłużej niż kilka dni) pozwoli zaoszczędzić pieniądze i czas.

Singapurskie Lotnisko Changi (kod lotniska: SIN) jest dziełem sztuki. Zapomnij o tradycyjnych, utylitarnych lotniskach z szarymi światłami i nieszczęśliwymi pasażerami; Changi ma atmosferę dużego centrum handlowego. Znajdziesz tu sześć ogrodów na wolnym powietrzu, Ogród motyli, place zabaw dla dzieci, siłownię, Prysznice, kino, a nawet basen do zabijania czasu podczas długich postojów!

Singapore Airlines konsekwentnie zdobywają nagrody za bycie wśród najlepszych linii lotniczych na świecie.

Jeśli przyjeżdżają lądem z Malezji, spróbuj wygodnego autobusu z Kuala Lumpur do Singapuru zamiast latać.

Add Comment