Włoskie atrakcje: z wizytą w Weronie

Ponte_Pietra_Verona
via Wikimedia Commons

Dla wielu turystów Włochy to przede wszystkim piękne miasta, które urzekają malowniczą scenerią oraz bezcennymi zabytkami. W gronie tych ośrodków miejskich, na terenie których wycieczki pojawiają się bardzo chętnie, ważne miejsce zajęła Werona. Biura podróży chętnie promują ją jako miasto słynnych kochanków, jednak nie tylko Romeo i Julia zachęcają do zwiedzenia tego miasta. Jakimi atrakcjami mogą się zatem pochwalić Włochy na terenie tego miasta?

 

 

Nasze artykuły związane z wycieczkami do Włoch, które warto zobaczyć:

 

werona
via Wikimedia Commons

Werona to wspaniałe miasto, na terenie którego z historią można się spotkać niemal na każdym kroku. Rynek z pięknym ratuszem oraz wspaniała wieża to cenne zabytki z czasów średniowiecza, które w czasie wycieczki po mieście koniecznie trzeba zobaczyć. Turyści bardzo chętnie zwiedzają też grobowce książęce, które znajdują się w pobliżu najważniejszego placu w tym mieście. Werona przyciąga też turystów swymi zabytkami sakralnymi. W gronie tych najważniejszych znalazł się kościół św. Anastazji z końca XIII wieku oraz bazylika, którą wzniesiono na grobie św. Zenona. Na uwagę zasługuje również katedra NMP. To ciekawy zabytek z XII wieku, którego dumą jest „Wniebowzięcie” – jedyny obraz Tycjana, jakim może się pochwalić Werona. Biura podróży zachęcają też turystów do tego, by w czasie wycieczki po mieście odwiedzili tutejszy zamek. To ciekawa forteca z XIV wieku, która obecnie pełni rolę placówki muzealnej. Werona może się też pochwalić jednym z najpiękniejszych teatrów rzymskich, jakim mogą oczarować współczesne Włochy. Ten antyczny zabytek pochodzi z I wieku n. e. i przyciąga turystów nie tylko swymi rozmiarami oraz historią, ale i pięknym położeniem na zboczu wzgórza. Rozciągający się stąd widok na miasto może oczarować każdego. Kusi też urządzone w pobliżu teatru Muzeum Archeologiczne, którego zwiedzenie sprawi wiele radości każdemu miłośnikowi historii.

Włochy to państwo wyjątkowe, a biura podróży od lat chętnie umieszczają wycieczki po tym kraju w swych katalogach. Werona to jeden z tych kierunków turystycznych wypraw, który cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony turystów. To wspaniałe miasto, które z całą pewnością zasłużyło na uznanie.

Add Comment