Toskania kempingi

toskania kempingiWybierając się na wakacje do Toskanii, możemy mieć pewność, że nie zabraknie dla nas żadnych atrakcji. Jest to region Włoch, który oferuje wiele form rozrywki i niezależnie od tego, czy wolimy wypoczywać w mieście, czy na piaszczystej plaży, możemy mieć pewność, że Toskania zagwarantuje nam mnóstwo wrażeń i dobrych wspomnień. W tym artykule weźmiemy pod lupę kempingi i formy wypoczynku na świeżym powietrzu. Gdzie zatrzymać się na camping w Toskanii?

Najlepsze kempingi Toskanii

Kemping jest zdecydowanie bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy podróżować po całej Toskanii w szczycie sezonu. Wówczas pobyt w willach oraz gospodarstwach agroturystycznych jest dość drogi i trudno zakwaterowanie, w szczególności nad morzem.

Jeśli zależy nam na rozbiciu obozu w pobliżu wybrzeża, warto zwrócić uwagę na Camping La Pineta w Viareggio. Kemping leży 1,3 km od Morza Tyrreńskiego. Ośrodek oferuje basen, plac zabaw dla dzieci oraz dostęp do restauracji. Dodatkowo położony jest w odległości 2 km od centrum miasta, dlatego mamy dość blisko w razie konieczności udania się na zakupy.

Na uwagę zasługuje również Camping Bluecamp, który mieści się w małym miasteczku Campiglia Marttima. Choć nie jest to bezpośredni dostęp do morza, to od wybrzeża dzieli nas tylko kilka kilometrów. To również miejsce oferujące basen, restaurację oraz bezpłatny dostęp do Wi-fi, oraz prądu, co nie jest standardem dla przeciętnego kempingu. To dobry cel podróży, jeśli w szczególności zależy nam na spokojnym wypoczynku z dala od zgiełku.

camping włochy toskania

Szczególne wyróżnienie należy się dla Camping Le Soline w Casciano di Murlo. To miejsce, które zostało usytuowane wśród gajów oliwnych, a na dodatek, umożliwia szybkie dostanie się do innych, pobliskich miast w Toskanii. Trudno szukać takich udogodnień na jakimkolwiek kempingu. Choć jest dość duży, to daje wrażenie kameralności i co najważniejsze, jest przystosowany dla dzieci. Co możemy znaleźć na i przy tym kempingu?

 • Basen
 • Basen dla dzieci
 • Sklep spożywczy
 • Restauracja
 • Bar w okolicy
 • Tenis w okolicy
 • Jazda konna w pobliżu
 • Pole golfowe i mini golf w pobliżu
 • Place zabaw

Jeśli jednak marzy nam się plaża, nie jest to idealne miejsce na pobyt. Rekompensują to jednak dostępne na terenie kempingu baseny oraz wiele udogodnień dla zapewnienia maksymalnej wygody gości Camping Village Il Poggetto. To kolejny punkt dla fanów biwakowania wśród gajów oliwnych. Jest on dowodem na to, że nawet jeśli wybierzemy środkowe Włochy na miejsce wypoczynku, możemy liczyć na wygodę i wycieczkę pełną niezapomnianych wrażeń. Położony jest niedaleko Florencji oraz innych ważnych dla Toskanii miast, dlatego łatwo tu połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem. W przypadku tego kempingu też warto wymienić, jakie udogodnienia oferuje.

 • dostęp do restauracji z daniami kuchni włoskiej
 • wypożyczalnia rowerów
 • basen dla dzieci
 • duży basen
 • jacuzzi
 • piłka nożna
 • jazda konna niedaleko kempingu
 • sklep spożywczy

Ten kemping to doskonałe miejsce zarówno na relaks, jak i aktywne spędzanie wolnego czasu. Będąc niedaleko Florencji mamy doskonałą okazję na zwiedzenie najważniejszych zabytków w stolicy Toskanii. Przypadnie do gustu niejednemu miłośnikowi campingu, mimo braku plaży w okolicy. Gdy wybierzemy się do Florencji, poza polecanymi tam zabytkami, sprawdźmy, co oferuje Galeria Uffizi, która jest jednym z najstarszych muzeów w Europie. To bardzo ciekawe miejsce, które spodoba się również dzieciom.

Wakacje na campingu dla rodzin z dziećmi

kempingi toskaniaJeśli całej rodzinie marzy się wypoczynek na kempingu, to Toskania należy do najlepszych miejsc na mapie Włoch do tego celu. Wiele kempingów jest dedykowana właśnie zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci, które podwizielają pasję do podróżowania i wypoczynku dla łonie natury.

W sytuacji, gdy naszym celem są campingi, które położone są z dala od ulicznego zgiełku oraz nie są tak rozpoznawalne, jak wszystkie wyżej wymienione, zwróćmy uwagę na te położone w okolicach plaży Marina di Bibbona. Mieści się ona w miejscowości Bibbona, która dodatkowo stwarza możliwość łatwego przemieszczania się po najbliższych okolicach Toskanii. Około 15 km od tej miejscowości znajduje się inna turystyczna miejscowość Castagneto Carducci i San Vincenzo, która również jest dobrym miejscem na relaks.

Marina di Bibbona, choć ma wiele płatnych wejść, to łatwo znaleźć dostęp do dzikiej plaży, która o dziwo również ma ratowników dbających o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad morzem. Dokonując rezerwacji w tym rejonie, z pewnością możemy liczyć na kemping pełen spokoju i dostosowany dla rodzin z dziećmi. W okolicy nie trudno również o tenis stołowy, mini klub, wypożyczalnię samochodów elektrycznych oraz sklep spożywczy.

Kempingi w Toskanii — idealne miejsce na wypoczynek

Niezależnie od tego, czy wybierzemy ten region Włoch na kemping z dziećmi, czy we dwoje, z pewnością Toskania spełni wszystkie nasze oczekiwania. Choć nie wszystkie z wymienionych miejsc umożliwiają pływanie w morzu, to w każdym przypadku możemy liczyć na relaks przy basenie. Polskie kempingi z pewnością powinny wiele się nauczyć od tych, położonych w Toskanii. W dodatku jest ich tak dużo, że wyszukiwanie najlepszego miejsca do rozłożenia obozu nie powinno stanowić żadnego problemu dla prawdziwego miłośnika takich form wypoczynku.

Add Comment