Wskazówki dotyczące pierwszej wizyty w Muzeum Luwr – Paryż

"Louvre Museum Wikimedia Commons" by Benh LIEU SONG
„Louvre Museum Wikimedia Commons” by Benh LIEU SONG

Zwiedzanie Muzeum Luwru w Paryżu może być przytłaczające i prowokować pewnego rodzaju sensoryczne i intelektualne przeciążenie, jeśli spróbujesz zwiedzić za dużo w jeden dzień.

Zwłaszcza przy pierwszej wizycie turyści popełniają bardzo częste błędy i czują się mocno zmęczeni. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się, jak nie udać się na wycieczkę do słynnego Muzeum. Postępuj zgodnie z tymi podstawowymi wskazówkami na temat tego mamuta w muzeum, a my możemy tylko zagwarantować, że wyjdziesz z dużo bardziej wzbogacającym i satysfakcjonującym doświadczeniem.

Przed wyjazdem należy pamiętać o zakupie biletu online lub w Muzeum. Musisz wybrać datę i godzinę, a po opuszczeniu muzeum nie możesz ponownie wejść.

Nie próbuj zwiedzać wszystkiego w jeden dzień

Zbyt łatwo jest cierpieć z powodu nagłego przypalenia podczas wizyty w Luwrze. Może się to wydawać nieuniknione, biorąc pod uwagę kolekcję Muzeum liczącą 35 000 dzieł sztuki i osiem ogromnych działów kuratorskich.

Nawet jeśli to kuszące, aby spróbować zdobyć kolekcje w ciągu jednego dnia, a tym samym zdobyć prawa przechwalania się po powrocie do domu, jest to prawdopodobnie najgorsza strategia jaką można podjąć. Zamiast tego, zacznij przeglądać kolekcje online przed wizytą (lub zapoznaj się z broszurami, które możesz odebrać przy wejściu do kolekcji) i zarezerwuj sobie jedno lub dwa działy i skup się tylko na nich. Możesz również wybrać ścieżkę tematyczną, jeśli chcesz skupić się na niektórych okresach historii lub szkół artystycznych. Prawdopodobnie dzięki temu podejściu doświadczenie będzie znacznie bardziej przyjemne i wzbogacające.

Unikaj tłumów wybierając godziny poza szczytem

Luwr odwiedza obecnie średnio ponad osiem milionów zwiedzających rocznie, co jasno pokazuje, dlaczego unikanie godzin szczytu jest absolutnie konieczne, jeśli chcesz doświadczyć kolekcji w bardziej niż powierzchowny sposób. Unikaj dni powszednich i pierwszej niedzieli miesiąca, kiedy wstęp jest bezpłatny dla wszystkich odwiedzających. Opcja bezpłatnego wstępu może wydawać się kuszącą propozycją, ale jeśli jesteś bardziej zainteresowany malarstwem i rzeźbą niż ramionami, łokciami i głowami, sugerujemy unikać.

Wybierz się na wycieczkę

Zbiory Luwru są niezwykle bogate i złożone. Zamiast dbać o siebie, rezerwacja wycieczki z przewodnikiem może być dobrym wyborem, szczególnie podczas pierwszej wizyty. Luwr oferuje szereg wycieczek z przewodnikiem, które mogą być dostosowane do potrzeb większości odwiedzających i centrów zainteresowań, w tym wycieczki dla dzieci i rodzin, osób niepełnosprawnych lub grup, a także tematyczne galerie poświęcone konkretnym ruchom artystycznym lub atrakcjom kolekcji-na przykład niderlandzkiemu malarstwu mistrzów takich jak Vermeer.

Nie patrz tylko na Mona Lisę

Podczas pierwszej wizyty w Luwrze, wielu, jeśli nie większość, ludzi robi linię dla Mona Lisa i Wenus z Milo. Jest to całkowicie zrozumiałe, ale należy pamiętać, aby nie przeoczyć niektórych z mniej dobrze upublicznionych skarbów przechowywanych w Muzeum.

Kilka z nich to zwiedzanie średniowiecznych fundamentów Luwru, arcydzieł sztuki islamskiej, niedawno odnowionej galerii Apollo i babilońskiej tablicy znanej jako Kodeks Hammurabiego.

Nie zaniedbuj czytać przed wizytą

Jak już wspomniano, włóczenie się po Luwrze przez cały ranek lub popołudnie może łatwo wywołać uczucie sensorycznego i psychicznego przeciążenia. Jednym ze sposobów na uniknięcie uczucia wypalenia podczas wizyty jest wirtualne zwiedzanie zbiorów i zapoznanie się z historią i najważniejszymi wydarzeniami muzeum z wyprzedzeniem. Będziesz bardziej prawdopodobne, aby być w stanie umieścić rzeczy w znaczącym kontekście i cieszyć się koncentracją na samych pracach.

Add Comment